اتوکشی فرش چیست؟

در این مقاله سایت قالیشویی زیبای تهران قصد داریم اتوکشی را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

در قالیشویی ها دستگاه اتوکشی وجود دارد که به صورت کاملا اتوماتیک بوده و پس از شستشو می تواند فرش ها را اتو کند. قالیشویی در افسریه مجهز به دستگاه اتوکشی می باشد جهت اتوکشی فرش ها می توانید هماهنگ کنید.
البته توجه داشته باشید که این دستگاه نه تنها باعث اتو شدن فرش می شود بلکه تمامی پرز های موجود بر روی فرش ها نیز به صورت کامل گرفته می‌شود و یکدست می شود چرا که این دستگاه دارای برس های نرم می باشد که به صورت اتوماتیک پرزها به صورت کامل جمع می شود توجه داشته باشید که اتو کشی فرش را باید با حرارت ملایم انجام شود که این حرارت بستگی به انواع فرش ها دارد و قالیشویی ها به راحتی حرارت انواع فرش ها را می دانند و به گونه دستگاه اتو کشی را تنظیم می‌کنند که آسیبی به فرش های مشتریان عزیز وارد نشود مزیت دیگر این دستگاه‌های این است که زمانی که فرش شما اتو کشیده شد پس از این که کار به پایان رسید فرش از دستگاه خارج می شود و به صورت اتوماتیک لول می شود.

مزایای اتوکشی فرش در قالیشویی

یکی از مزایای بسیار مهم و اساسی  اتوکشی فرش این است که اگر فرش شما دارای چین و چروکی باشد به راحتی توسط اتوکشی صاف می شود.

همچنین توجه داشته باشید که پرز های فرش و بافت فرش به صورت یکنواخت شده و زیبایی خاصی به فرش شما می‌دهد لطافت و افزایش زیبایی یا طول عمر بیشتر فرش نیز از مزایای بسیار اتو کشی می باشد البته در نظر داشته باشید که دستگاه اتو کشی معمولا قیمت بسیار بالایی دارد و شما نمی توانید برای منزل خود تهیه کنید در این مواقع شما می‌توانید از قالیشویی های معتبر کمک بگیرید و فرش های خود را جهت شستشو و اتو کشی به قالیشویی های معتبر بسپارد.

در نظر داشته باشید برخی از لکه هایی که بر روی فرش های ایجاد می‌شوند مانند لکه روغن به گونه ای است که معمولا غیر قابل شستشو می باشد بلکه از بین نمی‌رود ولی اگر این لکه ها قبل از شستشو حرارت ببیند به راحتی می توان از روی فرش پاک کرد و به همین خاطر برخی از قالیشویی ها سعی می کنند قبل از اینکه فرش را خیس کند از دستگاه اتوکشی استفاده کرده و با استفاده از حرارت لکه های موجود بر روی فرش را از بین ببرند.

توجه داشته باشید که در خانه همه ما ایرانیان معمولا فرش هایی وجود دارد که شما باید برای اینکه به فرش های شما آسیبی وارد نشود باید به صورت دائمی از آن ها مراقبت کنید زمانی که فرش نو را تهیه می کنید همچنین اگر فرش شما آسیب دیده است و نیاز به تعمیر دارد پس از تعمیر باید حتما اتو بکشید البته در نظر داشته باشید که اتوکشی فرش ها تنها توسط دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود که شما می توانید برای اتوکشی فرش را از قالیشویی های معتبر درخواست کمک نماید.

زمانی که از دستگاه اتو کشی فرش استفاده می کنید باید حتماً دقت کنید که فرش در جهت درست دستگاه قرار گیرد چرا که در غیر اینصورت امکان آسیب رسیدن به فرش وجود دارد.
توجه داشته باشید که قبل از اینکه فرش را اتوکشی کنید باید حتماً به صورت تمیز شستشو دهید و پس از این که به صورت کاملا شسته شد فرش را در داخل دستگاه قرار دهید جهت اتوکشی سعی کنید برای فرش های دستباف با ارزش و گران بها حتماً حرارت دستگاه را ملایم قرار دهید تا آسیبی به بافت های فرش وارد نشود توسط این دستگاه معمولاً علاوه بر اتو کشی فرش رطوبت فرش نیز تا حدودی گرفته می‌شود و فرش خشک می شود که باعث می شود تا قارچ در فرش ها رشد نکنند و فرش دچار زردی نشود.

قالیشی زیبای تهران با بهره مندی از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و مدرن دنیا در تهران آماده ارائه خدمات به شما بازدیدکنندگان گرامی می باشد شما می توانید جهت شستشو و اتو کشی فرش های خود به صورت آنلاین و حضوری اقدام کنید و با کیفیت بالا و همچنین طرح های مناسب فصل های خود را شسته شده و اتو کشیده شده به صورت تمیز و کاور شده از ما تحویل بگیرید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *