از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو

یکی از دغدغه اکثر افراد پس از شستشوی فرش ها، ایجاد زردی فرش می‌باشد در صورتی که شما به صورت اصولی فرش ها را شستشو ندهید و همچنین خشک نشود، امکان دارد پس از شستشو فرش دچار زردی شود. با ما همراه باشید تا راه حل های مناسبی را برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم.

قالیشویی در سعادت آباد یکی از قالیشویی های معتبر تهران می‌باشد، در صورتی که شما فرش های خود را جهت شستشو به این قالیشویی بسپارید دیگر نگران زردی بعد از شستشو فرش ها نباشید.


زردی فرش بعد از شستشو

در برخی مواقع در صورتی که شما نکاتی را در شستشو و خشک کردن فرش ها رعایت نکنید؛ ریشه فرش ها و خود فرش حالت زردی به خود می‌گیرد که باید بلافاصله نسبت به برطرف کردن این حالت فرش اقدام کنید تا آسیبی به فرش شما وارد نشود.

استفاده از مواد شوینده اسیدی

در صورتی که شما از مواد شوینده نامناسبی برای شستشوی فرش استفاده کنید باعث می‌شود تا فرش شما حالت زردی داشته باشد و همچنین بافت آن بلافاصله پوسیده شود. پودر های شوینده معمولاً جزو مواد شوینده اسیدی هستند در صورتی که شما از این مواد شوینده برای شستشوی فرش ها استفاده کنید. باعث می‌شود تا بافت و الیاف فرش اسیب دیده و همچنین پس از شستشو فرش دچار زردی شود.

عدم غبار گیری درست

توجه داشته باشید در صورتی که شما فرش های خود را به صورت درست غبارگیری نکنید و جاروبرقی نکشید باعث می‌شود تا فرش شما حالت مات و زردی به خود بگیرد به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما فرش های خود را به صورت مرتب توسط جاروبرقی به درستی غبارگیری کنید و همچنین قبل از شستشو نیز سعی کنید ابتدا توسط جاروبرقی سطح فرش را جاروبرقی کشیده و پس از آن اقدام به شستشو کنید.

باقی ماندن زرداب در فرش

توجه داشته باشید زمانی که شما فرش را شستشو می‌دهید باید تمامی آب موجود در سطح فرش را پاک کنید و از داخل فرش خارج کنید می‌توانید توسط پارو آب موجود بر روی سطح فرش را از فرش خارج کرده تا فرش شما پس از شستشو دچار زردی نشود.

آویزان کردن فرش

همانطور که می‌دانید افرادی که فرش های خود را در منزل شستشو می‌دهند، معمولاً برای خشک کردن فرش را آویزان می‌کنند که این باعث می‌شود تا آسیب جدی به فرش وارد شده و از عمر آن کاسته شود. همچنین تمامی رطوبت های موجود در فرش به سمت ریشه های فرش می‌آید که باعث می‌شود ریشه ها زرد شوند.

راه حل هایی برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو

در ادامه برخی از راه حل های مناسب را برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو ذکر می‌کنیم.

شستشوی دوباره فرش

شما می‌توانید در صورتی که فرش شما بعد از شستشو دچار حالت زردی شد دوباره آن را به صورت اصولی شستشو دهید و از مواد شوینده مناسبی برای شستشوی استفاده کنید که در بافت فرش نفوذ نکرده و دوباره زردی برای فرش شما ایجاد نکند.

استفاده از سرکه و جوش شیرین

یکی از محلول های بسیار قوی که شما می‌توانید برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو از آن استفاده کنید محلول سرکه و جوش شیرین می‌باشد. سعی کنید مقداری جوش شیرین را با سرکه مخلوط کرده و بر روی فرش بریزید. مدتی صبر کنید و پس از آن سعی کنید توسط جاروبرقی و اسفنج از روی فرش جمع کنید برای سفید کردن ریشه هایی که زرد شدن نیز بسیار کاربرد دارد.

پارچه مرطوب

در صورتی که بعد از شستن فرش شما دچار حالت زردی بسیار کم یا لکه کمرنگ شود؛ می‌توانید از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن زردی فرش استفاده کنید. برای این منظور پارچه ای تمیز را مقداری مرطوب کرده و بر روی لکه قرار دهید و بعد از گذشت نیم ساعت پارچه را بردارید به خوبی مشاهده خواهید کرد که لکه به صورت کامل از بین رفته است.

در این مقاله دلایل ایجاد از زردی فرش بعد از شستشو را به همراه چند راه حل برای از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم اما در نظر داشته باشید که شما باید همواره برای شستشوی فرش ها از روش های اصولی و استاندارد استفاده کنید تا فرش شما حالت زردی به خود نگیرد و پوسیده نشود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *