استفاده از شامپو فرش

در این مقاله به نحوه درست استفاده از شامپو فرش خواهیم پرداخت و جهت آشنایی با بهترین قالیشویی در افسریه کلیک کنید.

امروزه با توجه به زندگی آپارتمان نشینی، شستشو فرش ها تا حدودی سخت و دشوار می‌باشد. افرادی که در آپارتمان ها زندگی می‌کنند معمولاً برای شستشوی فرش ها از خدمات قالیشویی ها بهره‌مند خواهند شد.

اما در برخی موارد فرش ها کثیفی زیادی ندارند و نیازی به شستشو نیست. شما می‌توانید از شامپو فرش ها جهت تمیز کردن فرش استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم استفاده صحیح از شامپو فرش را برای شما بازدیدکنندگان گرامی مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید تا در صورت نیاز به استفاده از شامپو فرش بتوانید به صورت اصولی از شامپو فرش استفاده کرده تا آسیبی به فرش های شما وارد نشود.

استفاده از شامپو فرش برای لکه های جزئی که نیازی به شستشوی فرش ندارند اهمیت ویژه ای دارد و بسیاری از بانوان که در منزل از شامپو فرش استفاده می‌کنند از آن راضی نبوده و نظرشان بر این است که استفاده از شامپو فرش باعث می‌شود تا فرش ها تمیز نمی‌شوند بلکه تنها آلودگی‌های موجود بر روی سطح فرش به صورت موقتی از بین رفته و به لایه های زیرین فرش نفوذ می‌کند که پس از مدتی نیز دوباره لکه ها نمایان شده و باید دوباره جهت شستشوی فرش اقدام کرد.

به خاطر مواد شیمیایی که در تولید شامپو فرش استفاده شده است باعث ایجاد شده مشکلاتی برای افرادی که بچه‌های کوچک در منزل دارند می ‌شود. اما در نظر داشته باشید که استفاده از شامپو فرش اگر به صورت اصولی و به درستی مورد استفاده قرار بگیرد برای شما هیچ مشکلی به همراه نخواهد داشت.

روش مناسب استفاده از شامپو فرش

در نظر داشته باشید اگر شما قصد دارید از شامپو فرش استفاده کنید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. نکات مهم در استفاده شامپو فرش؛ شما نباید به هیچ عنوان شامپو‌فرش را به صورت مستقیم بر روی فرش بریزید.

برای استفاده از شامپو فرش از یک ظرف بزرگ استفاده کنید و شامپو فرش را داخل ظرف ریخته و با مقداری آب مخلوط کنید تا کف کند.

در نظر داشته باشید که شما نباید تنها اب خالی را بر روی فرش ها بریزید چرا که آب در بافت فرش نفوذ کرده و باعث می‌شود تا سریعتر پوسیده شود.
پس از اینکه شامپو‌فرش که داخل ظرف ریخته و کف کرد توسط یک اسفنج نرم به آرامی بر روی قسمت مورد نظر از فرش که لکه دارد بکشید. در نظر داشته باشید که شما باید اسفنج را در جهت خواب فرش بکشید پس از این که لکه از بین رفت حداقل نیم ساعت بر روی آن قسمت از فرش که شامپو‌فرش کرده اید رفت و امد، نکنید تا به خوبی خشک شود.

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید از سرکه و جوش شیرین نیز به جای شامپو فرش استفاده کنید که مواد شیمیایی ندارد و آسیبی نیز برای افرادی که فرزندان کوچک دارند به همراه نخواهد داشت.
نکته دیگری که شما باید در استفاده از شامپو فرش بدانید این است که شما وقتی به فروشگاه‌های مواد شوینده مراجعه می‌کنید؛ بدون شک انواع شامپو فرش های مختلفی را بر روی قفسه های فروشگاه خواهید دید که هر کدام از این شامپو فرش ها کاربرد خاص خود را دارد و برای فرش مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید بتوانید با توجه به جنس فرش و بافت و الیاف ان، شامپو‌فرش مناسبی را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید در صورتی که شما شامپو فرش مناسبی را انتخاب نکنید و یا به درستی از آن استفاده نکنید. باعث می‌شود تا بافت فرش شما سریعتر پوسیده شده و همچنین از عمر آن کاسته خواهد شد.

قالیشویی زیبای تهران یکی از معتبرترین قالیشویی در تهران می‌باشد که شما می‌توانید از خدمات این قالیشویی ها با تعرفه های مناسب بهره مند شوید.

در صورتی که شما قصد دارید از شامپو فرش برای لکه گیری و تمیز کردن فرش خود در منزل استفاده کنید می‌توانید با پرسنل قالیشویی زیبا تماس بگیرید تا افراد مجرب را به منزل شما اعزام کرده و به درستی و اصولی از شامپو فرش برای تمیز کردن فرش های شما در منزل شما استفاده کنند تا هیچگونه آسیبی به فرش شما وارد نشود و عمر مفید فرش شما کم نشود.

در نظر داشته باشید که تمامی این افراد بر نحوه شستشو و جنس فرش ها مسلط بوده و با شناخت کافی از انواع فرش ها روش های مناسبی را برای تمیز کردن فرش انتخاب می‌کنند تا آسیبی به فرش های ارزشمند شما وارد نشود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *