انتخاب شامپو فرش مناسب

فرش ها یکی از اجزای مهم در دکوراسیون منزل ما ایرانیان می باشد که شما به هر خانه‌ای که وارد شوید امکان ندارد که فرش‌ها وجود نداشته باشد که یکی از دغدغه های اصلی این است که فرش ها پس از مدتی که استفاده می شوند دچار آلودگی و کثیف می شود که باید شستشو داده شود یکی از نکاتی که در شستشوی فرش ها بسیار اهمیت دارد انتخاب شامپو فرش مناسب برای شستشوی فرش می باشد که در ادامه قصد داریم شامپو فرش های مناسب با نوع فرش را برای شما ذکر کنیم پس با ما همراه باشید تا بتوانید شامپوی فرش مناسبی را با توجه به نوع فرش خود انتخاب کرده و در شستشو از آن بهره مند شوید. جهت ارسال فرش شما و شستن آن در بهترین قالی شویی در افسریه وارد شوید.

شستن فرش خیلی کثیف
بهترین شامپو فرش مناسب برای انواع مبل و فرش

یکی از نکات بسیار مهم که در هنگام شستشوی فرش ها باید مد نظر داشته باشید انتخاب مواد شوینده مناسب با نوع الیاف و بافت فرش شما می باشد همان طور که می دانید فرش ها انواع مختلفی دارد از جمله فرش های دستباف و فرش های ماشینی و … که هر کدام از این فرش های دستبافت و ماشینی نیز انواع مختلفی دارند که شما می توانید از شامپو فرش های مناسب با نوع فرش در شستشو استفاده نمایید.
برای شستشوی فرش های رنگ روشن سعی کنید از شامپو فرش های استفاده کنید که رنگ پس ندهد و فرش شما دچار تغییر رنگ نشود و همچنین باعث براق شدن فرش ها شود برای رنگ روشن بهترین شامپو فرش؛ شامپو های تگزافون می باشد که با توجه به ساختار تولید این شامپو فرش ها آسیبی به فرش وارد نمی‌شود که در اکثر قالیشویی های معتبر نیز از این شامپو فرش ها برای شستشوی فرش ها استفاده می کند.

به شما پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان برای شستشو فرش آن از پودر های شوینده معمولی استفاده نکنید چرا که این پودر ها باعث می شود تا پس شستشو، فرش دچار حالت خشک شده و طول عمر مفید فرش نیز کمتر خواهد شد.

اگر می خواهید برای شستشوی فرش های دستباف اقدام کنید تنها از شامپو فرش های معمولی یا صابون برای شستشوی استفاده کنید شما باید مواد شوینده را به هیچ عنوان به صورت مستقیم بر روی سطح فرش قرار ندهید و می توانید مواد شوینده و صابون و .. را در آب حل کرده و پس از آن برای شستشوی فرش از آن استفاده کنید.

در هنگام انتخاب شامپو‌ فرش سعی کنید از محصولاتی که دارای پاک کنندگی قوی می باشند و همچنین در تولید آن از مواد شیمیایی با درصد پایین‌تری استفاده شده است بهره مند شوید تا آسیبی به فرش ها وارد نشود و همچنین اگر قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد به راحتی و با مقدار کمی از این شامپو فرش ها می توان تمامی لکه ها و کثیفی فرش را از بین برد برخی از شامپو فرش ها که دارای قدرت پاک کنندگی بالایی می باشند عبارتند از: شامپو فرش گلرنگ و یا شامپو فرش هگزان و همچنین شامپو فرش بس و … که این شامپو فرش ها تولید بهترین و معتبر ترین تولید کنندگان مواد شوینده تولید و روانه بازار شده اند.

که شما می توانید با توجه به الیاف و بافت فرش خود از این شامپو فرش ها استفاده کنید توجه داشته باشید شامپو فرشی که شما برای فرش های رنگ روشن استفاده می کنید نمی‌توانید برای فرش های با رنگ تیره استفاده کنید.

بهترین راه حل برای انتخاب شامپو فرش مناسب فرش های شما این است که جهت شستشو فرش ها از خدمات قالیشویی استفاده کنید چرا که قالیشویی ها با توجه به سابقه کاری که دارند به راحتی می‌توانند با توجه به نوع الیاف و بافت فرش شما بهترین و مناسب ترین شامپو فرش را انتخاب کرده و جهت شستشوی فرش ها از آن استفاده کنید.

زمانی که شامپو فرش را بر روی فرش ها می ریزید باید سعی کنید در هنگام شستشو به صورت کامل از روی فرش پاک شود و در بین پرز ها و بافت فرش باقی نماند در صورتی که شامپو فرش و مواد شوینده در زمان شستشو فرش در بین بافت و الیاف فرش باقی بماند پس از خشک شدن فرش، فرش ها دچار حالت کدر و خشک می‌شوند که باعث می‌شود به سرعت نیز پوسیده و دچار گسستگی شوند.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *