بهترین زمان قالیشویی در سال

زمانی که به عید نوروز و خانه تکانی آن که یکی از آیین مرسوم در بین ما ایرانیان می باشد نزدیک می‌شویم که امروزه با توجه به گسترش زندگی آپارتمان نشینی فضای مناسبی برای شستشوی فرش ها وجود ندارد همچنین مصرف زیاد آب و نداشتن فضای مناسب جهت خشک کردن فرش ها و همچنین عدم علم کافی برای شستشوی فرش ها و…. تمامی این موارد باعث شده است تا اکثر افراد شستن فرش ها را به قالیشویی ها بسپارند.

در ادامه این مطلب قصد داریم زمان مناسب جهت شستن فرش ها توسط قالیشویی را در سال برای شما بازدیدکنندگان گرامی مورد بررسی قرار دهیم.

شما می توانید در فصل تابستان و فصل بهار یا هر فصل دیگری که قصد شستشوی فرش های خود را دارید با قالیشویی در نیاوران تماس گرفته و از خدمات ارزشمند این قالیشویی بهره مند شوید.

زمان مناسب قالیشویی در سال

همانطور که می دانید شستن فرش در منزل دغدغه های خاص خود را دارد که شما باید در هنگام شستن فرش این موارد را در نظر داشته باشید یکی از این دغدغه ها نبود فضای مناسب برای خشک شدن فرش پس از شستشو می باشد.

توجه داشته باشید که در اواخر فصل پاییز و فصل زمستان به خاطر بارندگی هایی که در این فصل وجود دارد پس از شستشوی فرش امکان خشک شدن آن وجود ندارد و اگر شما در این فصول اقدام به شستن فرش ها کنید باعث می شود دیرتر خشک شده و در داخل بافت فرش آب و رطوبت باقی بماند که در این صورت فرش کدر و مات شده و همچنین سریعتر پوسیده خواهد شد.

شایان ذکر است که بهترین زمان برای شستشوی فرش ها در طی سال، فصل تابستان و بهار می باشد در این دو فصل معمولاً بارندگی وجود ندارد و یا بسیار کم می باشد در فصل های گرم سال می توانید فرش های خود را شستشو دهید و در سطح شیبدار قرار دهید و توسط نور آفتاب بلافاصله خشک خواهد شد زمانی که شما فرش های خود مستقیم در زیر نور آفتاب قرار می‌دهید باید پارچه های سفید و نازک بر روی سطح فرش قرار دهید تا رنگ فرش تغییر نکند.

البته در نظر داشته باشید اگر شما می خواهید از خدمات قالیشویی ها بهره مند شوید می توانید در همه فصول سال جهت شستن فرش اقدام کنید. در قالیشویی ها دستگاه های مجهز و مدرن وجود دارند که شستشوی فرش به صورت کاملا اتوماتیک انجام شده و پس از شستشو نیز به گرمخانه انتقال داده شده تا در زمان کمتری خشک شود که در این صورت هیچ گونه آبی در بافت فرش باقی نمی ماند و فرش های شما پوسیده خواهد شد می توان گفت اسفند ماه و فصل بهار و تابستان زمان بسیار خوبی برای شستشوی فرش ها می باشد.

البته در نظر داشته باشید که نوع فرش شما نیز بسیار اهمیت دارد برخی از فرش ها بهتر است که در فصل زمستان و برخی دیگر در فصل‌های دیگر شسته شوند یعنی شما باید با توجه به نوع فرش خود می توانید زمان مناسبی را برای شستشوی فرش انتخاب کنید.

به عنوان مثال فرش هایی که از جنس پشم می باشند بهتر است در فصل پاییز شستشه شوند و همچنین موادی که برای شستشو نیز از آن ها استفاده می کنند بسیار مهم می باشد.

و همچنین فرش های دستبافت از جنس ابریشم بهتر است در فصل بهار شستشو داده شود برخی از افراد سعی می‌کنند تا فرش های ابریشمی گران بها را در آخر زمستان یعنی اسفند شست و شو دهند که این کار کاملا اشتباه بوده و باعث می شود تا به بافت فرش آسیب وارد شود و همچنین طول عمر مفید فرش نیز کمتر خواهد شد.

قالیشویی زیبای تهران از برترین و معتبرترین قالیشویی ها در سطح تهران می باشد که شما در همه فصول سال می‌توانید از خدمات این قالیشویی بهره مند شوید.

خدمات شستشو فرش و مبلمان در قالیشویی زیبا تهران به صورت کاملا تضمینی و با کیفیت عالی ارائه می گردد و شما می توانید با اطمینان خاطر به قالیشویی زیبا تهران شستن فرش های خود را بسپارید و به صورت کاملا تمیز و بدون اینکه اسیبی ببینند تحویل بگیرید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *