قالیشویی نیاوران

اکثر بانوان به دکوراسیون منزل خود اهمیت ویژه ای می‌دهند یکی از مواردی که در دکوراسیون منزل از آن استفاده می‌کنند فرش های ابریشمی است که گزینه بسیار مناسبی می‌باشد در این مقاله قصد داریم نحوه تمیز کردن فرش ابریشم را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم. جهت شستشو و تمیز کردن فرش های ابریشمی می توانید از خدمات قالیشویی در نیاوران بهره مند شوید.

تمیز کردن فرش ابریشم

فرش ابریشم از ارزش و قیمت بالایی برخوردار می‌باشد و در طرح های بسیار جذاب و زیبایی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید طبق سلیقه خود این فرش ها را در ابعاد مورد نیاز به خود تهیه و استفاده نمایید فرش های ابریشمی بیشتر جنبه تزیینی دارند در نظر داشته باشید که این فرش ها طراحی زیبایی دارند اما اگر دچار کثیفی و لکه شوند تا حدودی دشوار و سخت است که بتوانید به حالت اول در آورید پس همیشه سعی کنید در نگهداری این فرش ها نهایت دقت را به کار ببرید اگر لکه بر روی فرش ایجاد شد سعی کنید به سرعت لکه را با توجه به نوع لکه توسط روش های اصولی و به درستی پاک کنید شما می‌توانید جهت شستشوی فرش های ابریشمی از خدمات قالیشویی ها بهره مند شوید جهت شستشو قالیشویی ها بسپارید.
شست و شوی فرش ابریشم از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد اگر فرش های ابریشم به صورت اصولی شسته نشوند براقیت خود را از دست داده و به صورت کدر و مات خواهند شد.

برای شستشوی فرش های ابریشمی از صابون ها و لکه بر ها استفاده کنید تا اسیبی به فرش شما وارد نشود توجه داشته باشید که شما شستشوی فرش ابریشم به هیچ عنوان از پودر های شوینده استفاده نکنید چرا که فرش ابریشمی معمولاً از ظرافت بالایی برخوردار هستند و باعث می‌شود تا استفاده از پودر های شوینده دچار خشکی شده و حالت خود را از دست دهند.

به طور معمول بهترین راه برای تمیز کردن یک فرش ابریشمی، تماس با یک قالیشویی معتبر و حرفه‌ای فرش خواهد بود، به خصوص اگر فرش بسیار قدیمی یا یک یادگاری خانوادگی باشد. کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند باعث اسیب رسیدن به الیاف فرش می‌شود.

برای از بین بردن لکه های فرش ابریشمی از آب داغ استفاده نکنید چون آب داغ می‌تواند باعث انقباض و شکستگی در فیبرها شود.

تمیز کردن فرش ابریشم توسط قالیشویی در اکباتان

پاک کردن لکه های فرش ابریشمی

ابتدا با استفاده از یک و هر گونه ذرات گرد و غبار را از سطح فرش پاک کنید و فضای خالی فرش را به صورت کامل جاروبرقی بکشید.
زمانی که جاروبرقی فرش کامل شد شما می توانید مقداری جوش شیرین را برای حذف کردن رنگ از لکه به کار ببرید سعی کنید جوش شیرین را در یک پارچه تمیز بریزید و لکه را محو کنید.

از یک پارچه خشک برای جذب هر نوع اب اضافی استفاده کنید. اجازه دهید که ان نقطه از فرش که خیس شده است، خشک شود. از سشوار و یا اتو برای خشک کردن فرش ابریشم استفاده نکنید چون گرما ممکن است به یک قالیچه ابریشم آسیب بزند.
سپس از ترکیب سرکه سفید و آب برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید. سرکه و محلول آب را در یک پارچه تمیز بریزید و تمام فرش را آلوده نکنید. از یک پارچه خشک برای جذب محلول اضافی استفاده کنید و به فرش اجازه دهید تا خشک شود. از هر حرارتی برای خشک کردن فرش استفاده نکنید، بهتر است به فرش اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک شود.

برای پاک کردن لکه های موجود بر فرش های ابریشم باید سعی کنید از محلول های مخصوص آن لکه استفاده کنید چون این فرش ها از حساسیت بالایی برخوردار هستند،
و در نظر داشته باشید که وقتی لکه بر روی فرش ایجاد شد باید بلافاصله اقدام کنید و دقت کنید که به هیچ عنوان لکه را بر روی فرش پخش نکنید با فشار دادن توسط اسفنج نرم به فرش نقطه ای که لکه وجود دارد را تمیز کنید.

شستشوی فرش های ابریشمی را به هیچ عنوان در منزل انجام ندهید و سعی کنید این فرش ها جهت شستشو به قالیشویی های معتبر بسپارید تا این فرش ها به صورت اتوماتیک شستشو دهند تا کوچک ترین اسیبی به الیاف و بافت فرش وارد نشود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *