قالیشویی نیاوران

همانطور که می‌دانید فرش های دستباف یکی از انواع فرش های گران قیمت و با ارزش می‌باشد که در خانه های قدیمی و سنتی جهت دکوراسیون منزل و محل های کم رفت و آمد از فرش های دستباف استفاده می‌کنند در ادامه این مقاله قصد داریم فرش های دستباف و نحوه شستشوی فرش ها را برای شما بازدیدکنندگان گرامی مورد بررسی قرار دهیم. فرش های دستبافت با ارزش را به قالیشویی در نیاوران بسپارید.

جنس فرش دستباف

فرش دستباف که از گران بها و با ارزش ترین فرش ها در بین ایرانیان است را می‌توان از نظر الیاف و بافت این فرش ها به چند دسته تقسیم کرد.

ابریشم
پشم
فرش گل ابریشم
فرش کف ابریشم
فرش تمام ابریشم

این مواردی که ذکر شد انواع فرش های دستباف می‌باشد که معمولاً فرش دستباف از جنس ابریشم از قیمت بسیار بالا و کیفیت بسیار مرغوبی برخوردار است در بافت این نوع فرش ها از مواد مصنوعی استفاده نمی‌کنند و تمام الیاف ابریشم هایی که در بافت این فرش ها به کار می‌رود طبیعی و با کیفیت می‌باشد.

**************قالیشویی در پاسداران**************

نحوه شستن فرش ابریشم در منزل

شستشوی فرش ابریشم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شما باید به صورت اصولی و کاملا تخصصی شست و شوی این فرش ها را انجام دهید تا به بافت و الیاف ان آسیبی وارد نشود اگر قصد دارید فرش های دستباف را در منزل شستشو دهید قبل از هر کاری باید گرد و غبار و آشغال های موجود بر روی فرش پاک کنید.
پس از اینکه سطح فرش از هرگونه آشغال و گرد و غبار عاری شد
باید فرش ها را بر روی زمین کاملا صاف و بدون هیچ گونه ناهمواری قرار دهید اگر زمین به صورت شیب دار باشد بسیار عالی است و پس از آن فرش را خیس کنید برای خیس کردن فرش های دستباف از دوش استفاده کنید تا فشار آب بر روی سطح فرش کم شود توجه داشته باشید که زمانی که می‌خواهید پودر و مواد شوینده را بر روی سطح فرش دستباف بریزید نباید به هیچ عنوان به صورت مستقیم این مواد را بر روی سطح فرش قرار دهید.

سعی کنید مواد شوینده را ابتدا در آب حل کرده و بر روی فرش قرار دهید پس از اینکه فرش دستباف خود را شستشو داده باید در فضایی قرار دهید که خشک شود البته در نظر داشته باشید که بهتر است فرش های دستباف را جهت خشک شدن در فضای سربسته قرار دهید و در زیر نور مستقیم آفتاب نباشد تا رنگ پس ندهد.

شستن فرش دستباف توسط قالیشویی

شستشوی فرش های دستباف همانطور که می‌دانید باید به صورت کاملاً تخصصی انجام شود پس بهتر است که شستشوی فرش های گران قیمت و با ارزش را به قالیشویی ها بسپارید تا به صورت کاملا اصولی تمیز و به شما تحویل دهند.

امروزه در قالیشویی ها از دستگاه های کاملا اتوماتیک جهت شستشوی فرش ها از جمله فرش های دستباف استفاده می‌کنند.
مزیت قالیشویی ها برای شستن فرش های دستباف به این صورت است که مواد شوینده و پودر های مخصوص با نوع الیاف و بافت فرش شما را در داخل مخزن دستگاه قرار داده و پس از آن به سطح فرش پخش می‌شود که این تماس مستقیم با فرش نداشته و آسیبی به بافت فرش وارد نمی‌شود و پس از شستشو نیز معمولاً فرش ها را در گرمخانه قرار داده و بلافاصله رطوبت آن به صورت کامل گرفته می‌شود.

خشک شدن سریع فرش های دستباف بسیار اهمیت دارد چرا که اگر رطوبت و آبی در داخل فرش باقی بماند باعث می‌شود فرش دچار حالت کدر و مات شده و همچنین بوی بدی داشته باشد.

پس بهترین راه حل برای شستشوی فرش های دستبافت با ارزش این است که شما این فرش ها را جهت شستشو به قالیشویی های معتبر بسپارید تا دیگر دغدغه آسیب رسیدن به فرش را نداشته باشید.

اگر فرش های دستبافت لکه داشته باشند شما باید سعی کنید از روش های مناسب برای پاک کردن لکه موجود استفاده کنید تا فرش دچار تغییر رنگ و تغییر ظاهر نشود.

قالیشویی زیبا تهران با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان به صورت کامل بر انواع فرش ها و الیاف آن تسلط داشته و روش مناسب برای شستشوی این فرش ها را انتخاب کرده تا آسیبی به فرش های با ارزش مشتریان وارد نشود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *