خشک کردن فرش

خشک کردن فرش یکی از مراحل اصلی در شستشوی فرش می باشد که بسیار مهم می باشد. قصد داریم در این مقاله خشک کردن فرش را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید. قالیشویی در تهرانسر یکی از قالیشویی داری خشک کن صنعنی می باشد. پشنهاد قالیشویی زیبا می باشد.

روش خشک کردن فرش

همانطور که می دانید خشک کردن فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید به صورت کاملا اصولی و به درستی فرش را پس از شستشو خشک کرد. تا هیچ گونه رطوبت و آبی درون فرش باقی نماند. در برخی موارد افرادی که در منزل اقدام به شستشوی فرش می کنند به خاطر اینکه تمامی آب و رطوبت فرش گرفته نمی شود باعث می شود تا این فرش ها دچار حالت زرد شوند.

البته در برخی موارد پس از خشک شدن فرش به خاطره اینکه رطوبت در آن فرش باقی مانده است بوی بدی نیز از فرش منتشر می‌شود. پس باید همواره سعی کنید تا فرش ها را پس از شستشو به خوبی خشک نمایید تا کمترین اب و رطوبی در درون فرش باقی نماند.

خشک کردن فرش در منزل

اگر شما در منزل اقدام به شستشوی فرش می کنید باید ابتدا محل مناسبی را برای خشک کردن فرش در نظر بگیرید. اکثر افراد فرش را بر روی دیوار و یا محلی آویزان می‌کنند تا آب و رطوبت آن خشک شود. بهتر است بدانید که این روش اصلاً پیشنهاد نمی شود چرا که باعث می شود تا به بافت و الیاف فرش آسیب وارد شود. همچنین طول عمر مفید فرش نیز کمتر می شود.
برای خشک کردن فرش باید از از محیط سربسته استفاده کنید تا آفتاب به صورت مستقیم به آن وارد نشود و فرش شما دچار رنگ پریدگی یا اسیب نشود. اگر شما فرش را برای خشک کردن در محلی قرار می دهید که نور خورشید به صورت مستقیم بر روی آن می تابد.

پیشنهاد می کنیم حتماً پارچه سفید رنگ و نازکی را بر روی فرش پهن کنید. تا از وارد شدن نور مستقیم خورشید به فرش جلوگیری شود. به این صورت فرش شما به هیچ عنوان دچار رنگ پریدگی و آسیب نمی‌شود. توجه داشته باشید در این موارد شما باید حتماً پارچه سفید رنگ را انتخاب کنید چرا که پارچه های دیگر امکان دارد رنگ پس دهند و به این صورت به فرش شما آسیب وارد خواهد شد.

پس از اینکه شما فرش خود را شستشو دهید باید بلافاصله تمامی رطوبت و آب موجود در فرش را خارج کنید. در صورتی که فرش شما دیرتر خشک شود باعث می‌شود تا به الیاف و بافت ان آسیب وارد شده و پرزهای فرش به سرعت از بین بروند که این در ظاهر فرش شما بسیار تاثیر دارد.

خشک کردن فرش در قالیشویی

خشک کردن فرش در قالیشویی ها توسط دستگاه های مدرن و مجهز انجام خواهد شد. به گونه ای است که پس از این که شستشوی فرش ها به پایان رسید، فرش را به گرم خانه وارد کرده و بلافاصله تمامی رطوبت و آب موجود در فرش را خارج کرده و فرش خشک خواهد شد.

در نظر داشته باشید که برای خشک کردن فرش در قالیشویی ها باید درجه حرارت دستگاه را با توجه به نوع فرش و الیاف آن تنظیم کرد تا بدون کوچک ترین مشکلی در کمترین زمان فرش خشک شود.

اگر فرش شما خیس شد باید سعی کنید بلافاصله ان قسمت از فرش که مرطوب شده است را خشک کنید. برای این منظور شما می توانید از سشوار یا پنکه و … استفاده کنید کافیست توسط سشوار را بر آن قسمت از فرش که خیس شده است حرارت دهید بلافاصله خشک خواهد شد.

در برخی موارد که آب در سطح فرش بسیار زیاد است می توانید توسط یک پارچه نرم و حوله ای مانند رطوبت سطح فرش را بگیرید و پس از آن پنکه را بر روی ان قسمت روشن کنید. که رطوبت سطح فرش گرفته می‌شود و از آسیب رسیدن به فرش شما جلوگیری خواهد شد.

قالیشویی تهران یکی از قالیشویی های برتر و معتبر در تهران می باشد که شما می توانید فرش های با ارزش و گران قیمت خود را جهت شستشو به این قالیشویی بسپارید و با استفاده از تجهیزات به روز و مدرنی که دارند فرش های شما شسته شده و در اسرع وقت خشک می شود بدون اینکه کوچکترین آسیبی به فرش‌های مشتریان عزیز وارد شود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *