شستشوی صحیح فرش

در این مقاله به بررسی شستشوی صحیح فرش با روش های جدید  در سایت زیبا واش می پردازیم. معتبر ترین قالیشویی در فردوس در سایت زیبا واش

شستشوی صحیح فرش

شستشوی صحیح فرش باید به درستی انجام شود بسیاری از مردم تمایل دارند که فرش های خود را در منزل خود بشورند پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا نحوه شستشوی صحیح فرش را برای شما ذکر کنیم.

شستشوی فرش با تمیز کننده های خانگی

تمیز کننده های خانگی اگر اشتباه استفاده شود میتواند به بافت فرش آسیب برساند.

شست و شوی فرش با جوش شیرین و سرکه

لکه های فرش به راحتی توسط جوش شیرین و سرکه از بین می رود فقط شما باید پودر جوش شیرین را بر روی لکه ای که بر روی فرش وجود دارد بریزید و پس از آن سرکه سفید را نیز اضافه کنید بهتر است توسط یک دستمال که دارای قدرت جذب بالایی می باشد قرار دهید تا لکه را به خود جذب کند و اجازه دهید این قسمت به صورت کامل خشک شود و می توانید توسط جاروبرقی جوش‌شیرین را جمع کنید.

استفاده از نمک برای شستن فرش

شما می توانید مقداری نمک و مقداری سرکه سفید را مخلوط کرده و بر روی لکه هایی که بر روی فرش وجود دارند بریزید مدتی صبر کنید تا جذب فرش شود توسط دستمال مرطوب آن قسمت را بمالید و پس از اینکه خشک شد می‌توانید از جاروبرقی استفاده کنید.

استفاده از بخار برای شستن فرش

یکی دیگر از روش های شستشوی فرش این است که فرش را با بخار آب در داخل بخارشوی قرار دهید در اینجا می توانید از محلول آب و سرکه سفید استفاده کنید.

استفاده از پراکسید هیدروژن برای شستن فرش

یکی از بهترین مواد برای از بین بردن لکه های خون و پروتئین از روی فرش محلول پراکسید هیدروژن می باشد که شما با ریختن این ماده بر روی فرش راحتی می توانید لکه ها را از بین ببرید.

استفاده از زمین شوی برای شستن فرش

شما می توانید توسط جوش شیرین به همراه صابون یا پودر بوره فرش رو به راحتی شستشو دهید برای شستشو بهتر می‌توانید مقداری عصاره اسطوخودوس یا لیمو نیز به این محلول اضافه کنید اگر این مواد را به خوبی هم بزنید می توانید مانند اسپری بر روی فرش بپاشید و پس از آن از زمین شوی اسفنجی استفاده کنید و بر روی قسمت هایی که محلول را ریخته اید بکشید.

استفاده از پودر ذرت برای شستن فرش

یکی دیگر از مواردی که برای تمیز کردن فرش ها بسیار استفاده می شود پودر ذرت میباشد که شما میتوانید این پودر را با جوش شیرین مخلوط کرده را برای شستشوی فرش از آن استفاده کنید.

روش های صحیح پاک کردن لکه ها از روی فرش ها

به چند روش صحیح پاک کردن لکه ها از روی فرش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

پاک کردن لکه های تازه

لکه های چای یا نسکافه یا هر چیز دیگری بر روی فرش ریخته است تازه است مقداری ماست را بر روی لکه بریزید و توسط قاشق جمع کنید اگر لکه زیاد باشد بهتر است چندین بار این کار را انجام نمایید و پس از آن از دستمال تمیز و به صورت مرطوب استفاده کنید تا به خوبی پاک شود.

تمیز کردن لبه های فرش

با استفاده از یک برس دستی گرد و خاک لبه های فرش را پاک کنید برای این قسمت مقداری پودر لباسشویی و آب مخلوط کنید و توسط یک فرچه نر لبه های فرش را به خوبی تمیز کنید می توانید با استفاده از دستمال خشک این قسمت از فرش را به صورت کامل خشک کنید و همچنین در زمانی که می خواهید فرش را پاک کنید در زیر آن حتماً دستمال سفید یا کاغذ قرار دهید تا اخرش به خوبی گرفته شود.

مایع تمیز کننده فرش

یکی از بهترین شوینده های خوب برای شستن فرش شامپو فرش یا صابون لباسشویی می باشد چرا که شامپو فرش و صابون لباسشویی معمولاً قلیایی کمی دارند.

از بین بردن جای وسایل سنگین روی فرش

اگر بر روی فرش جای پای مبل وسایل دیگر مانده است می توانید تکه یخی را برروی این محل قرار دهید پس از آن دستمالی را بر روی آن قرار دهید تا رطوبت فرش گرفته شود و پرز های فرش به حالت قبل برگردد.

شفاف کردن رنگ فرش

برای اینکه رنگ فرش شما شفاف شود تفاله چایی و نمک را مخلوط کرده و بر روی فرش بپاشید و در آخر توسط جاروبرقی این تفاله های چای و نمک را جاروبرقی کنید با این کار رنگ‌فرش شما بسیار شفاف خواهد شد.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *