شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی | شرکت قالیشویی زیبا تهران با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک. متخصص در شستشوی انواع فرشهای ماشینی، کرم رنگ و گل برجسته. شستشوی با مواد درجه یک به همراه مراحل خاک گیری، و آب کشی پیشرفته و خروج آخرین قطرات آب از بافت فرش.

شستشوی فرش ماشینی | مرحله به مرحله:

خاک گیری فرش: ابتدا فرشها وارد دستگاه مکانیزه خاک گیر می شوند. خاک گیری قبل از شتسشو یکی از مهمترین مراحل شستشوی فرش می باشد. زیرا باقی ماندن گرد و غبار داخل فرش در مرور زمان باعث پوسیدگی چله فرش شده و باعث پوسیدگی و بید خوردگی می شوند.

آبکشی فرش: پس از خاک گیری فرشها آبکشی می شوند. در دستگاه شستشوی اتوماتیک شرکت فرش ها قبل ورود به دستگاه شستشو از داخل یک وان پر از آب رد می شوند. آب داخل این وان به صورت پمپ فشار قوی در هر لحظه جابجا می شود. و این موضوع باعث می شود که آب سالم و تمیز داخل وان قرار داشته باشد. در شستشوی دستگاه ریلی و یا دستگاه پلیشر، فرشها به صورت ستونی در سالن پهن می شوند. قبل از شستشو از طریق لوله های پخش آب ابتدا آبدهی می شوند.

شستشوی فرش با شوینده ها: پس از آب پاشی رو فرش در دستگاه اتوماتیک شستشو مواد شوینده به اندازه روی فرش پاچیده شده و توسط ۱۲ فرچه ی متحرک شستشو می شوند. و پس از شستشوی کامل یک فرچه قطری با نام پلیشر، خواب فرشهارا تنظیم میکند. و در انتها دوباره فرش آبکشی می شود و لول می شود. در شستشوی های ریلی و پلیشر های دستی مواد شوینده به صورت دستی و به انداره کافی روی فرش پاچیده می شوند. و دستگاه شستشوی ریلی با دو فرچه ی قوی اقدام به شستشوی فرش می کند. در دستگاه های شستشوی دستی، به صورت رفت و برگشت کلیه نقاط فرش فرچه کشیده می شود. و در انتها فرشها توسط پرسنل لول می شوند.

آبگیری کامل فرش: پس از لول شدن فرشها داخل دستگاه ابگیر لوله ای می شوند. نوع کار کرد این آبگیر ها به صورت گریز از مرکز است. فرشها با سرعت دو هزار دور در دقیقه چرخیده و تمام آب های موجود در آنها خارج می شود.

خشک کردن کامل فرش: در فصل ها گرما فرشها در مکان مناسبی پهن شده و آفتاب گیری می شوند. تا به خشکی کامل برسند. در روزهای بارانی و برفی فرشها به صورت مصنوعی با گرمخانه های گازی خشک می شوند.

خدمات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *