شستشوی فرش نخ کنف

همان طور که می دانید در منزل همه ما ایرانیان از فرش به عنوان دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم.
که وقتی پس از مدتی که فرش‌ها را استفاده کردید جهت شستشو اقدام نمایید همان طور که می دانید فرش ها انواع مختلفی دارند که شما باید بتوانید با توجه به نوع فرش روش مناسب و اصولی شستشو را انتخاب کنید.

فرش های نخ کنفی خود را جهت شستشو به قالیشویی در فرمانیه بسپارید.
در این مقاله قصد داریم به شستشوی فرش نخ کنف بپردازیم.

یکی از قدیمی ترین فرش ها نوع نخ کنفی آن می‌باشد که دارای پیشینه ای طولانی در منسوجات دارد این نوع فرش ها از دوام طبیعی مناسبی برخوردار می باشند که باعث شده است تا افراد زیادی از آن استفاده کنند فرش نخ کنف به صورت نرم و قوی می باشد که در بسیاری از فضا های منزل می توانید از این فرش ها استفاده کنید معمولاً فرش های نخ کنف را به صورت چند منظوره می شناسد و دارای انعطاف پذیر بالایی می باشد شما می توانید در فضای که رفت و آمد در آنجا زیاد است از فرش نخ کنفی استفاده کنید.

فرش های نخ کنف از دوام بالایی برخوردار می باشند که برخی از افراد برای جلوی مبل سعی می‌کنند از این فرش ها بهره‌مند شود.
برخی از فرش ها اگر در محلی که رفت و آمد زیاد باشد قرار دهید پس از مدتی دچار تغییر ساختار و رنگ می شود اما بهتر است بدانید که این فرش های نخ کنفی این گونه نیست و به هیچ عنوان دچار تغییر رنگ و یا ساختار فرش نمی شود.

همان طور که می دانید کنف تنها به صورت یک رنگ طبیعی می باشد اما امروز سعی کردن از رنگ های گیاهی طبیعی نیز برای افزودن رنگ به این فرش های نخ کنف استفاده کنند که باعث شده است تا برخی رنگ های جالب و زیبا به دکوراسیون شما اضافه شود.
فرش های نخی که دارای بافت و یا گره های مختلف می باشد که شما می توانید طرح مناسبی از فرش نخ کنف را انتخاب کنید و برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید اگر می خواهید زیبایی اتاق خود را تقویت کنید سعی کنید از فرش های نخ کنف استفاده کنید.

شما می توانید از از فرش های نخ کنف در داخل و خارج منزل استفاده کنید چرا که این فرش ها در مقابل کپک از مقاومت بالایی برخوردار هستند.
نخ کنف معمولا  از پنبه قوی تر می باشد و شما به راحتی می توانید از این فرش در مناطق خارج استفاده کنید بدون اینکه آسیبی به فرش وارد شود اگر این فصل مرطوب شد بلافاصله آن را آویزان کنید تا خشک شود.

بهتر است بدانید که شستشوی فرش نخ کنف نسبت به دیگر فرش ها به راحتی قابل شستشو بوده و شما به آسانی می توانید از فرش های نخ کنفی نگهداری کنید چرا که الیاف این فرش ها از دوام بالایی برخوردار می باشند و همچنین در مقابل لکه طبیعی نیز مقاوم هستند اگر بر روی این فرش ها لکه ایجاد شد سعی کنید بلافاصله آن قسمت را شستشو دهید به شما توصیه می کنیم به هیچ عنوان از آب داغ برای شستشو و تمیز کردن این نوع فرش ها استفاده نکنید و با استفاده از آب و یک برس سیمی کوچک سعی کنید این فرش ها را تمیز و شستشو دهید بهتر است بدانید که اگر لکه بر روی این فرش های کنفی ایجاد شده است توسط اب پاک نشود شما می توانید از صابون یا مواد شوینده دیگر جهت پاک کردن لکه استفاده کنید توجه داشته باشید که زمانی که برای پاک کردن لکه فرش نخ کنفی از صابون استفاده می کنید به صورت کامل صابون را آبکشی کنید چرا که اگر صابون در درون فرش باقی بماند باعث می‌شود خشک شده و فرش دچار ترک خوردگی شود.

در هنگام شستشوی فرش نخ کنفی باید سعی کنید نهایت دقت را به کار ببرید چرا که امکان دارد این فرش ها آسیب ببینند و دچار تغییر حالت شود شما می توانید جهت شستشوی فرش از قالیشویی های معتبر استفاده کنید و فرش کنفی خود را با خیال راحت قالیشویی ها بسپارید و در اسرع وقت فرش ها را تمیز و بدون اینکه آسیبی ببینند به شما تحویل دهند.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *