یکی از انواع فرش ها معمولاً فرش های چرمی می باشند که در طراحی و تولید این فرش ها از چرم حیوانات مانند چرم گاوی یا چرم بزی و یا چرم شتر و غیره استفاده می کنند چرم هایی که برای فرش استفاده می شود از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار می باشد.
که در این مقاله قصد داریم نحوه شستشوی فرش چرمی را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم. جهت شستشوی فرش چرمی در قالیشویی نیاوران کلیک کنید.

فرش چرمی

به هیچ عنوان از فرش های چرمی در محلی که رفت آمد زیاد است استفاده نکنید چرا که فرش های چرمی سریع تر دچار حالت پوسته پوسته شده و خراب می شود برخی از افراد می‌گویند که از چرم مرغوب و اصل برای این فرش ها استفاده کرده اند شما باید بدانید که هرچند چرم اصل و مرغوب باشد باز هم به مرور زمان دچار حالت پوسته پوسته می شود امروزه معمولاً از چرم بیشتر برای تزئین استفاده می کنند چرا که علاوه بر این که قیمت بالایی دارند این فرش ها دارای زیبایی و طرح های بسیار عالی نیز می باشند.
شما می توانید از فرش های چرمی در اتاق هایی که کم رفت و آمد دارند مانند اتاق خواب ها و غیره استفاده کنید البته در نظر داشته باشید که اگر آب و هوای منطقه زندگی شما مرطوب می‌باشد به هیچ عنوان از فرش های چرمی استفاده نکنید.
در بیشتر مواقع سعی می‌کنند جنس چرم و پنبه را با یکدیگر ترکیب کنند باعث می‌شود تا فرش ها نرم شده و از دوام بالایی برخوردار شود اگر شما می‌خواهید فرش های فرسوده خود را تعویض کنید و زمان بیشتری ندارید به شما پیشنهاد می کنیم از فرش های چرمی استفاده کنید.
البته به شما پیشنهاد می کنیم حتما برای اینکه طول عمر فرش های چرمی شما بیشتر شود می‌توانید از یک موکت در زیر فرش چرمی استفاده کنید.

شما می توانید فرش های چرمی را در رنگ های طبیعی یا از زمینی پیدا کنید فرش های چرمی به رنگ های خاکستری و قهوه تیره که ترکیب این فرش ها در بازار وجود دارند.

در نظر داشته باشید که شما علاوه بر اینکه برای کف اتاق ها می توانید از فرش های چرمی استفاده کنید می‌توانید از فرش های چربی در ابعاد کوچک به عنوان هنر دیواری نیز بهره مند شوید.

شما می توانید فرش های چرمی را در ارتفاع و ضخامت های مختلفی در بازار پیدا کنید.
فرش های چرمی معمولاً بافت و جذابیت تصویری را به یک اتاق هدیه می دهد.

شستشو فرش چرمی

توجه داشته باشید که فرش های چرمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که شما باید بتوانید از این فرش ها به خوبی نگهداری کنید چرا که فرش های چرمی معمولاً سریع‌تر کثیف شده و در معرض آلودگی هستند شما باید سعی کنید به صورت همه روزه فرش ها را جارو برقی کشیده تا دچار حالت کدری نشود البته باید در نظر داشته باشید که این فرش های چرمی را با دقت بالایی جاروبرقی بکشید سعی کنید در جهت پرزهای فرش و به درستی جاروبرقی بکشید.

بهتر است بدانید که فرش های چرمی معمولاً سریعتر کثیف می‌شوند و شما باید سعی کنید به صورت مرتب این فرش ها را گردگیری کنید نکته دیگری که باید برای شستشوی فرش های چرمی در نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان از شامپو فرش ها برای شستشوی فرش های چرمی استفاده نکنید چرا که باعث می شود تا فرش ها به سرعت حالت خود را از دست داده و پوست پوست شود.
بهترین راه حل برای شستشوی فرش های چرمی این است که شما این فرش ها را به قالیشویی های معتبر بسپارید چرا که فرش چرمی معمولاً از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار می باشد

و اگر شما کوچکترین اشتباهی را در شستشوی این فرش ها مرتکب شوید باعث می شود تا دیگر به حالت قبل بر نگردد.
به خاطر حساسیت بالای فرش های چرمی پیشنهاد می کنیم در صورت کثیف شدن این فرش های چرمی شما اقدام به لکه گیری و یا شستن فرش چرمی نکنید ساده ترین راه این است که شما از خدمات قالیشویی های معتبر استفاده کنید چرا که این قالیشویی ها با تجربه کافی که دارند به راحتی می توانند فرش شما را بدون اینکه کوچک ترین آسیبی وارد شود شستشو داده و به شما تحویل دهند.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *