شستشو فرش پرز بلند

در این مقاله به آموزش چند روش شستشو فرش پرز بلند خواهیم پرداخت

یکی از انواع فرش هایی که برای دیزاین خانه ها در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد فرش های پرز بلند یا فرش های شگی می باشد که این فرش ها به فرش های فانتزی نیز در بازار شناخته می شود شستشوی فرش های پرز بلند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که شما باید برای شستشوی این فرش ها نکاتی را در نظر داشته باشید چرا که اگر شما با رعایت اصول خاصی فرش‌ها را شستشو ندهید باعث می شود .ه سرصعت پوسیده و مات شود.قتدرجه حرارت آب برای شستشوی فرش های پرز بلند نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و هم چنین باید به اع*لاشویی یا شامپو شویی فرش های پرز بلند نیز دقت کنید. بهترین قالیشویی در تجریش اینجاست.

شستشو فرش های پرز بلند

برای شستشوی فرش های پرز بلند معمولاً از روش‌های مختلفی در قالیشویی ها استفاده می شود.
البته در نظر داشته باشید که برای انتخاب قالیشویی برای شستشوی فرش های پرز بلند نیز باید دقت کنید چرا که هنوز در برخی از قالیشویی ها به صورت سنتی شستشو انجام شده که از مواد شوینده نامناسب و غیر استاندارد استفاده می کنند که باعث اسیب رسیدن به فرش ها می شود. پس سعی کنید فرش های خود را برای شستشو به یکی از قالیشویی های معتبر بسپارید چرا که شستشوی فرش های پرز بلند از حساسیت بالایی برخوردار بوده و بهتر است به قالیشویی های معتبر بسپارید تا فرش شما هیچگونه آسیبی نبیند.

شستشوی فرش های پرز بلند در منزل

شما می‌توانید این فرش های پرز بلند را مانند دیگر فرش ها در منزل خود شستشو دهید اما در نظر داشته باشید که باید نکاتی را در نظر گرفته و حتماً توجه کنید قبل از اینکه این فرش های پرز بلند را خیس کنید بهتر است توسط جاروبرقی پشت و روی این فرش های پرز بلند را کامل جاروبرقی بکشید و پس از آن نیز باید گردگیری کنید و تمامی آشغال های ریز را از بین الیاف فرش های پرز بلند خارج کنید و پس از آن می توانید دوباره جاروبرقی بکشید و  فرش را به صورت کامل خیس نمایید برای شستن فرش های پرز بلند نباید از آب داغ استفاده کنید هم چنین آب سرد نیز باعث آسیب رسیدن به فرش های پرز بلند می باشد بهترین دمای آب برای شستن فرش های پرز بلند ۳۰ درجه می باشد.

در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان برای شستشوی این فرش ها از فرچه یا برس های زبر استفاده نکنید و از شامپو های مخصوص فرش و نرم کننده ها برای شستشو استفاده نمایید.

تمیز کردن لکه روی فرش پرز بلند

اگر قهوه یا چای یا هر چیز دیگری که بر روی فرش پرز بلند ریخت برای از بین بردن لکه ها بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید و برای از بین بردن لکه ها از روی فرش اصولی اقدام نمائید که در ادامه برای شما ذکر می کنیم.

قبل از هر کاری باید سعی کنید توسط حوله‌ای قسمتی از فرش که چای یا چیز دیگری که بر روی فرش ریخته است را پاک کنید و از نفوذ بیشتر آن به داخل فرش جلوگیری کنید و پس از آن لکه موجود بر روی فرش را پاک کنید و برای لکه گیری از شامپو فرش استفاده نمایید.
باید محلول شستشو دهنده فرش را درست کنید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از آب داغ برای این محلول استفاده نکنید چرا که باعث می شود تار و پود فرش از بین برود و طول عمر فرش نیز بسیار کم می شود در نظر داشته باشید آب سرد نیز برای محلول شوینده این فرش ها مناسب نمی باشد چرا که لکه ها به خوبی از بین

نمی‌رود پس بهتر است از آب ولرم برای محلول شوینده استفاده کنید و قسمتی از فرش که لکه دارد را با آن تمیز نمایید و پس از اینکه فرش را با محلول شوینده شستشو دادید و لکه از بین رفت بهتر است که فرش را به صورت کامل خشک کنید.
در فرش های پرز بلند اگر رطوبت باقی بماند باعث می شود طول عمر فرش کمتر شود شما می توانید به وسیله پنکه قسمتی از فرش که شستشو داده‌اید را به خوبی خشک نمایید.

با اطمینان خاطر فرش های گران قیمت خود را جهت شستشو به قالیشویی زیبای تهران بسپارید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *