شستن فرش ترکی

همان طور که می‌دانید فرش ها انواع مختلفی وجود دارد یکی از انواع فرش ها فرش ترکی می باشد که در این مقاله قصد داریم فرش ترکی مورد بررسی قرار دهیم. جهت شستشو فرش های ترکی می توانید از خدمات قالیشویی در تجریش بهره مند شوید.

فرش ترکی

امروزه به خاطر قیمت مناسب فرش های ماشینی از افراد از این فرش ها استفاده می کند فرش ترکی یکی از انواع فرش های ماشینی است که در طرح و نقش های بسیار زیبا و عالی در در بازار وجود دارد و شما می توانید از آنها تهیه کنید.
تنوع فرش های ماشینی ترکی بیشتر می باشد همچنین از قیمت مناسبی برخوردار هستند و این موارد باعث شده است تا از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار شود اما باید بدانید که شما بعد از مدتی که از این فرش استفاده می‌کنید باید نسبت به شستشوی آن اقدام نمایید در شستشوی فرش ها باید نهایت دقت خود را به کار ببرید تا آسیبی به فرش وارد نشود.

ویژگی فرش های ترکی

فرش های ترکی از ویژگی‌های بسیار مهمی برخوردار هستند که باعث شده است تا در بین مردم از استقبال فراوانی برخوردار شود یکی از ویژگی های اصلی فرش های ترکی می تواند وزن مناسب آن باشد که می‌توانید به راحتی ان ها را حمل و نقل کنید و همچنین این فرش ها از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند.

افرادی که ناراحتی تنفسی و پوستی دارند می‌توانند به راحتی از فرش های ترکی استفاده کنند چرا که این فرش های ترکی به هیچ عنوان پرزدهی ندارند و برای این افراد بسیار مناسب است.

شستن فرش ترکی

شستن فرش ترکی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که شما باید در هنگام شستشو نکاتی را مد نظر داشته باشید.
برای شستشوی فرش های ترکی به هیچ عنوان پودر شوینده را به صورت مستقیم بر روی فرش قرار ندهید چرا که باعث می شود تا فرش شما سریع دچار آسیب شود شما می توانید مواد شوینده را در داخل آب قرار داده و حل کنید و پس از آن بر روی فرش بریزید تا اقدام به شستشوی فرش کنید.
البته شما باید در نظر داشته باشید که زمانی که می خواهید از مواد شوینده برای شستشوی فرش ترکی استفاده کنید سعی کنید از شامپو فرش های مناسب برای فرش ترکی استفاده کنید.

شما از دو روش می توانید برای شستشوی فرش ترکی استفاده کنید اولین روش آن این است که شما در منزل اقدام به شستن فرش ترکی کنید می توانید با استفاده از مواد شوینده مناسب فرش خود را در منزل شستشو دهید البته باید در نظر داشته باشید که وقتی می خواهید در منزل اقدام به شستشوی فرش کنید باید فرش های ترکی به سرعت خشک شوند و به هیچ عنوان در زیر آفتاب جهت خشک شدن قرار ندهید و حتماً در گرمخانه های سربسته برای خشک کردن فرش ترکی اقدام کنید.

و روش دوم شستشوی فرش ترکی این است که شما می توانید جهت شستشو فرش های ترکی را به قالیشویی های معتبر بسپارید.
تا این فرش ها به صورت تمام اتوماتیک شسته شده و آسیبی به فرش شما وارد نشود یکی از مزایایی که در شستشوی فرش در قالیشویی ها وجود دارد این است که افراد در شستن آن دخالتی نداشته و توسط دستگاه های تمام اتوماتیک شستشوی فرش ها انجام می شود و و مواد شوینده نیز توسط دستگاه‌ها بر روی فرش قرار گرفته که به صورت مستقیم با فرش در ارتباط نبوده و از آسیب رسیدن به فرش و همچنین از رنگ پریدگی آن جلوگیری می کند.
نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که زمانی که شما قصد دارید فرش ترکی را شستشو دهید این فرش ها را به آرامی حرکت دهید اگر شما به آرامی فرش ها را تکان ندهید باعث می شود تا به گره های فرش آسیب وارد کرده و جدا شود است باید نهایت دقت خود را به کار ببرید.

در این مقاله نحوه شست و شو ترکی و همچنین ویژگی های این فرش را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم تا بتوانید این فرش ها را بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود شستشو دهید مبل راحتی استفاده نمایید البته در نظر داشته باشید که شما باید همواره سعی کنید در نگهداری فرش ها دقت کنید چرا که امکان داره فرش های ترکی به سرعت فرسوده شوند.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *