شستن فرش خیلی کثیف

در این مقاله آموزش میدهیدم چگونه فرش خیلی کثیف رو بشورید. معرفی خوب ترین قالیشویی در شهرک غرب سایت زیبا واش

راه های شستن فرش خیلی کثیف

یکی از اثاثیه های مورد استفاده در منزل فرش می باشد که از اهمیت بالایی برای ایرانیان برخوردار است شما می توانید فرش را در ابعاد و طرح های مختلفی استفاده کنید که برای دکوراسیون کف اتاق و غیره وجود دارد نگهداری فرش  دغدغه هایی را به همراه دارد که شستشوی فرش نیز یکی از دغدغه های افراد می باشد شما می توانید فرش را جهت شستشو به قالیشویی های معتبر بسپارید اما برخی از افراد سعی دارند تا فرش را در منزل خود به خوبی شستشو دهید.

نکات مهم در قبل از شستن فرش

اگر می‌خواهید فرش را در منزل خود شستشو دهید باید فضای مناسبی را در نظر بگیرید اگر خانه های شما آپارتمانی می باشد نمی توانید از حیاط ساختمان جهت شستشوی فرش استفاده کنید پس به شما پیشنهاد می کنیم در اینجا حتما قالیشویی ها را انتخاب کنید و فرش های خود را جهت شستشو به قالیشویی ها بسپارید.

همیشه برای اولین بار قبل از شستن فرش پارچه ای مرطوب را بر روی سطح فرش بکشید تا از رنگ ندادن فرش مطمئن شوید.

اگر قصد دارید فرش را در منزل بشویید باید به فکر خشک کردن فرش نیز باشید چرا که باید سعی کنید فرش شسته شده را در فضایی قرار دهید که به سرعت خشک شود و رطوبت فرش گرفته شود.

قبل از اینکه فرش را خیس کنید باید گرد و غبار را از روی فرش پاک کنید حواستان باشد که در حین انجام کار پرز های فرش از بین نروند و دچار آسیب نشوند.

شستن فرش در خانه

اولین مرحله برای شستشو خیس کردن فرش می باشد سعی کنید فرش ها را به صورت موازی خط کنید چرا که باعث می شود تا تمام سطح فرش به طور کامل و به راحتی خیس شود اگر شما فرش های گرد یا فرش بیضی شکل دارید نیز باید خیس کردن را به صورت خط های صاف انجام دهید.

پس از خیس کردن فرش از مواد شوینده مناسب استفاده کنید بهترین مواد شوینده برای شستن فرش معمولاً شامپو فرش می باشد اگر فرش های شما خیلی کثیف می باشد می توانید مقداری پودر دستی یا کلر نیز به آن اضافه کنید و این محلول باعث شستشوی کامل فرش و پاک شدن تمامی لکه ها می شود.

پس از اینکه مواد شوینده را بر روی فرش پخش کردید می توانید از فرچه های مناسب جهت شستشو استفاده کنید توجه داشته باشید که حرکت فرچه بر روی فرش بسیار مهم است و باید به صورت بالا به پایین و یا برعکس انجام شود در غیر این صورت ممکن است به فرش شما آسیب وارد شود شما می توانید ریشه های فرش را نیز توسط فرچه های مناسب شستشو دهید.

پس از این مراحل باید فرش را آب کشی کنید تا کف ها از بین برود.
در آخر می توانید پارو کشی فرش را انجام دهید با استفاده از یک پارو  می توانید آب ها و کثیفی هایی که در عمق فرش نفوذ کرده اند را خارج کرده و فرش به خوبی تمیز شود و آب کشی باعث می‌شود تا تمامی رطوبتی که در فرش باقی می ماند از بین برود و فرش دیگر دچار زردی نمی‌شود.

مرحله آخر شستن فرش خشک کردن می باشد پس از شستشوی کامل فرش سعی کنید آن را بر روی یک محیط شیب دار پهن کنید تا تمامی آب هایی که در داخل فرش باقی مانده اند خارج شود در نظر داشته باشید که فرش را در زیر تابش نور خورشید پهن کنید پس از اینکه به طور کامل فرش خشک شد می‌توانید جمع کرده و به منزل ببرید در غیر این صورت اگر فرش کامل خشک نشده باشد امکان دارد بوی رطوبت بگیرد اگر در فصل تابستان و گرما فرش های خود را شست و شو می دهید در زمانی که می خواهید فرش را خشک کنید حتماً پارچه سفیدی را بر روی فرش قرار دهید تا شدت تابش نور خورشید به فرش کمتر شود.

در هر منطقه تهران که زندگی می توانید فرش های منزل خود را جهت شستشو به قالیشویی زیبا تهران بسپارید و در کمترین زمان فرش ها خود را تمیز و مرتب تحویل بگیرید شما می توانید به صورت آنلاین و تلفنی نیز درخواست خدمات دهید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *