شستن فرش در قالیشویی با استفاده از نیروی انسانی

در این مقاله قصد داریم شستن فرش در قالیشویی با استفاده از نیروی انسانی را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم. شما می توانید جهت شستشو فرش ها و مبلمان و .. به قالیشویی در شهرک غرب که یکی از قالیشویی های معتبر و با سابقه است، مراجعه کنید.

روش شستن فرش در قالیشویی

امروزه روند کار قالیشویی ها معمولاً به چند روش می‌باشد برای شستشوی فرش ها از آن استفاده می‌کنند که در ادامه برای شما ذکر می‌کنیم.

روش سنتی

روش نیمه اتوماتیک

تمام اتوماتیک

روش سنتی

همانطور که از نامش پیداست در این روش شستشو فرش ها در قالیشویی ها به صورت کاملا سنتی انجام می‌شود یعنی همانند قدیم که بزرگتر ها برای شستشوی فرش ها اقدام می کردند می‌باشد و از نیروی انسانی برای شستشوی فرش ها استفاده می‌کنند در این روش معمولاً از دستگاه ها برای شستن فرش ها استفاده نمی کنند و تنها توسط انسان کار شستشوی فرش ها انجام می‌شود و تنها از پارو یا فرچه و … برای شستشوی اقدام می‌کند .

شستشوی فرش توسط نیروی انسانی به این صورت است که فرش را بر روی یک سطح پهن کرده که معمولاً باید سطحی که برای شستن فرش در نظر می گیرید به صورت شیب دار باشد و مواد شوینده را در آب حل کرده تا به صورت مستقیم با فرش در ارتباط نباشد و پس از آن بر روی فرش ریخته و توسط پارو های مخصوص به شستشوی فرش می‌پردازند و در پایان نیز فرش را معمولاً در سطح شیبدار و فضایی که نور خورشید به آن بتابد قرار می‌دهند تا خشک شود.

اما بهتر است بدانید که این روش مناسب نبوده و امکان آسیب رسیدن به بافت فرش شما بیشتر می‌باشد چرا که پس از شستشوی فرش باید بلافاصله آب موجود در بین بافت فرش خشک شده تا رطوبتی در آن باقی نماند و فرش دچار حالت زردی نشود.

امروزه با توجه به زندگی آپارتمان نشینی معمولاً فضایی برای شستشوی فرش ها در حالت سنتی وجود ندارد و تمامی افراد فرش های خود را جهت شستشو به قالیشویی ها می‌سپارند.

که البته امروزه کمتر قالیشویی پیدا می شود که از این روش سنتی جهت شستشوی فرش ها استفاده کنند.

روش نیمه اتوماتیک

قالیشویی هایی که از این روش جهت شستشوی فرش ها اقدام می کنند هم از نیروی انسانی و هم از دستگاه‌های مدرن بهره مند می شوند و بخشی از خدمات شستشوی فرش را توسط دستگاه و برخی دیگر را توسط دستگاه ها انجام می دهند معمولاً در این قالیشویی ها تنها در قسمت گرمخانه از دستگاه اتوماتیک استفاده می کنند و در هنگام شستشو نیروی انسانی این کار را انجام خواهد داد و تنها خشک شدن فرش ها توسط دستگاه انجام می شود.

روش اتوماتیک

در این روش تمامی خدمات شستشوی فرش ها توسط دستگاه های مدرن و به روز انجام می‌شوند که این دستگاه‌ها معمولاً هزینه های بسیار بالایی دارند و تنها قالیشویی های معتبر و مجاز سعی می‌کنند از این دستگاه ها جهت شستشوی فرش ها استفاده کند.
بسیاری از افراد ممکن است که این سوال را داشته باشند که کدام روش برای شستشوی فرش آنها مناسب است؟
توجه داشته باشید که در شستشوی فرش ها نکات بسیار مهمی وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کرده تا به بافت و الیاف فرش آسیبی وارد نشود یکی از نکاتی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همین انتخاب روش مناسب جهت شست و شوی فرش می باشد با توجه به جنس فرش الیاف و بافت آن می توانید روش شستشوی مناسبی را انتخاب کنید مثلا اگر شما فرش های دستباف دارید به خاطر ارزش و قیمت بالای این فرش ها بهتر است که از روش تمام اتوماتیک برای شستن فرش دستبافت استفاده کنید اما اگر فرش های  از نوع پرز بلند دارید می توانید این فرش ها را توسط نیروی انسانی نیز شستشو دهید.

شما می توانید با اطمینان خاطر با قالیشویی زیبای تهران تماس بگیرید تا با شناخت کامل از انواع فرش ها روش اصولی و درستی را برای شستشوی فرش ها انتخاب کرده و از آن استفاده کند توجه داشته باشید که شستن فرش در قالیشویی زیبا تهران توسط نیروی انسانی و دستگاه‌های مدرن و مجهز انجام می‌شود که با توجه به نوع جنس فرش شما بهترین روش را انتخاب و به کار خواهد برد.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *