شستشو فرش پرز بلند - شستن فرش شگی

یکی از دغدغه ها اکثر مردم در زمان خانه تکانی ها شستشو فرش می‌باشد، به خصوص اگه در آپارتمان ها زندگی کنند به خاطر نبوده فضای مناسب جهت شستشو باید حتماً به سراغ قالیشویی ها بروند در این مقاله قصد داریم تا نحوه شستن فرش شگی را برای شما فکر کنیم.

 

شستشو فرش شگی را به معتبر ترین قالیشویی در پاسداران بسپارید.

نحوه شستن فرش شگی

توجه داشته باشید فرش های شگی با توجه به پرز بلندی که دارند نیاز به دقت و حوصله بیشتر برای شستشو دارند.

در نظر داشته باشید که شما وقتی برای شستشوی فرش ها از جمله فرش شگی اقدام می‌کنید باید ابتدا فضای مناسبی را جهت شستشو در نظر بگیرید برخی از افراد تمایل دارند تا در منزل اقدام به شستشوی فرش ها کنند اما برخی دیگر به خاطر نبود فضا جهت شسنشو قصد دارند تا از خدمات قالیشویی ها برای شستشوی فرش بهره مند شوند.

توجه داشته باشید که شما وقتی می‌خواهید برای شستن فرش شگی اقدام کنید باید ابتدا توسط جاروبرقی سطح فرش را جارو برقی کشیده و تمامی آلودگی‌ها و آشغال هایی که در بین پرزهای فرش باقی می‌ماند از بین ببرید چرا که فرش های شگی دارای پرز های بلندی هستند و همیشه در بین این پرز ها الودگی و اشغال جمع می‌شوند.
پس از اینکه سطح فرش شگی را به خوبی جاروبرقی کشیدید می‌توانید از آب استفاده کنید و سطح فرش را به صورت کامل خیس کنید توجه داشته باشید که باید برای شستن فرش های شگی حتماً از مواد شوینده مناسب انتخاب کنید.
به هیچ عنوان از پودرهای شوینده برای شستشوی فرش های پرز بلند استفاده نکنید چرا که این پول را به گونه ای می‌باشد که در بین پرز های فرش باقی مانده و پس از اتمام کار برای شما دردسر ایجاد می‌کند که ممکن دارد تا فرش شما بوی بدی را بدهد.

در هنگام شستشوی فرش دقت داشته باشید که به آرامی فرش را تکان داد تا پرز های فرش از یکدیگر باز نشوند.

زمانی که فرش ها به صورت کامل شستشو دادید می‌توانید بر روی یک سطح شیب دار پهن کنید تا به صورت کامل خشک شود البته در نظر داشته باشید که نباید هیچ گونه آبی در داخل این فرش ها باقی بمانند چرا که باعث می شود و پرت های بلند آن خشک و دچار حالت زردی شوند. و همچنین برای خشک کردن فرش ها در زیر افتاب قرار ندهید دچار رنگ رفتگی و تغییر حالت فرش می شود باید فرش را در محیطی سر بسته جهت خشک کردن قرار دهید.

بهترین راه حل این است که شما این فرش ها را جهت شستشو به قالیشویی ها بسپارید با توجه به تجربه کافی که دارند به راحتی می‌توانند بهترین راه حل جهت شستشو فرش های شگی انتخاب کنند بدون اینکه آسیبی به این فرش ها وارد شود در قالیشویی ها معمولاً گرمخانه ها وجود دارند و فرش به سرعت بدون اینکه رنگ رفتگی و یا تغییر در حالت فرش احساس کنید خشک شده و هیچ گونه رطوبتی در داخل فرش باقی نمی‌ماند.

که این باعث می‌شود تا تمامی رطوبت در داخل های فرش خشک شده و نه تنها فرش دچار حالت زردی نمی‌شود بلکه هیچ بویی بعدی نیز پس از شستشو ایجاد نمی‌شود.

فرش های شگی دارای پرز های بلند هستند که باعث نرمی و لطافت ویژه‌ای می‌باشند که این باعث شده است تا در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار باشد البته بیشتر به عنوان تزیین استفاده می‌کنند و برای محلی از خانه که رفت و آمد کمی باشد می‌توان از این فرش استفاده می‌کنند.

اگر از شما می‌خواهید فرزند خود را بر روی فرش های نرم و لطیف قرار دهید پیشنهاد می‌کنیم برای اتاق کودکان خود حتماً از فرش های پرز بلند تهیه کنید اما در نظر داشته باشید که این فرش ها برای نگهداری از حساسیت بالایی برخوردار هستند و شما باید سعی کنید در نگهداری آن دقت داشته باشید تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

فرش های گران بها و با ارزش خود را جهت شستشو با اطمینان و با خیالی اسوده به قالیشویی زیبا تهران بسپارید و در کمترین زمان به صورت تمیز و بدون اسیبی در کاور های مخصوص تحویل بگیرید کافیست از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید تا خدمات مورد نیاز شما عزیزان را ارائه دهیم.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *