شستن فرش کرمی در قالیشویی

راه های زیادی برای شستشوی فرش های کرمی وجود دارد که در قالیشویی ها با توجه به نوع و جنس فرش شما بهترین راهکار را انتخاب خواهند کرد در ادامه قصد داریم شما را با بهترین راهکار های شستشوی فرش های کرمی آشنا کنیم.
می توانید فرش های خود را جهت شستشو به بهترین و معتبرترین قالیشویی در جنت آباد بسپارید.

شستن فرش کرمی در قالیشویی

یکی از انواع فرش ها که در شستشو از حساسیت بالایی برخوردار می باشند معمولاً فرش های کرم و روشن می باشند چرا که اگر شما فرش های کرم را با راهکار مناسب شستشو ندهید باعث میشود تا فرش شما که کدر شود و همچنین چرک در فرش ایجاد شده که دیگر زیبایی و براقی روز اول را ندارد اگر میخواهید فرش های کرمی خود را برای شستشو به قالیشویی ها بسپارید به شما پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان از قالیشویی های غیر معتبر برای شستشوی فرش های کرم درخواست نکنید.

شست و شوی مناسب برای فرش کرمی

فرش های کرمی برای شستشو باید اعلاشویی شود چرا که معمولاً اعلاشویی درجه اول شست و شو نامیده می‌شود. در اعلا شوی قبل از هر کاری گرد و غبار فرش را به خوبی می‌گیرد و پس از آن در دو مرحله توسط شامپو فرش های مخصوص فرش را شستشو می دهند پس از شستشو با شامپو فرش به صورت کاملا آبکشی می کنند و برای خشک کردن فرش اقدام می‌کنند پس از اینکه رطوبت فرش گرفته شد و به خوبی خشک شد در دستگاه های مخصوص اتو کرده و در داخل کاور قرار می‌دهند.

روش شستن فرش کرمی

برای خانه های مدرن و شیک فرش های کرمی بسیار مناسب می باشند ولی برای شستشو این فرش ها بسیار سخت و دشوار می باشند پس از اینکه شما مدت کوتاهی از فرش های کرم استفاده کنید به راحتی متوجه خواهید شد که نحوه شستشوی فرش های کرم چقدر دشوار و سخت می باشد پس باید برای جلوگیری از کثیف شدن این فرش ها اقداماتی را انجام دهید.

توجه داشته باشید که نگهداری و تمیز کردن به موقع فرش های کرم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چراکه اگر شما فرش های روشن و کرم را در طی مدت زمان طولانی و زیادی استفاده کنید و در معرض گرد و خاک باشد باعث می‌شود تا خاک به لایه‌های زیرین فرش نفوذ کرده و بافت فرش که کدر شود که باعث می شود فرش شما همیشه کثیف جلوه دهد یکی از راه حل هایی که برای شستن فرش های کرم بسیار موثر می باشد این است که شما به طور مداوم جاروبرقی بکشید و یا با استفاده از دستمال مرطوب بر روی فرش به صورت یک طرفه قرار دهید.

توجه داشته باشید که شما نباید از مواد سفید کننده صنعتی برای شستن فرش ها استفاده کنید چرا که با این مواد سفید کننده صنعتی فرش های شما آسیب می بیند به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از سرکه و جوش شیرین خودتان محلول خانگی درست کرده و استفاده نمایید شما می توانید این محل را توسط فرچه یا دستمال بر روی لکه هایی که بر روی سطح فرش وجود دارند بکشید و اطمینان داشته باشید که این محلول دارای قدرت حل کنندگی بالا می باشد و هیچ آسیبی به فرش شما وارد نمی شود.

پاک شدن لکه های موجود بر روی فرش با توجه به نوع لکه متفاوت می باشد که شما باید با توجه به لکه ای که بر روی فرش وجود دارد محلول مناسب از بین برنده آن لکه را استفاده کنید به عنوان مثال اگر لکه غذا و چربی بر روی فرش ها وجود دارد و شما می توانید از صابون های لباسشویی استفاده کنید و صابون را با کمی آب مخلوط کرده و بر روی فرش بکشید.

توجه داشته باشید شما می توانید برای این که کدر بودن فرش خود را از بین ببرید چند قطره آب لیمو را با مایع ظرفشویی مخلوط کنید و توسط یک دستمال تمیز بر روی سطح فرش بکشید این کار را هم با آب گرم و هم اب سرد انجام دهید با استفاده از این روش شما می توانید فرش خود را براق تر و تمیز تر کنید.

در هر حال باید توجه داشته باشید که فرش های خود را جهت شستشو به قالیشویی های معتبر بسپارید تا علاوه بر اینکه فرش های خود را به صورت تمیز و براق تحویل بگیرید هیچ آسیبی به فرشهای شما وارد نشود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *