علت بوی بد فرش پس از شستشو

در برخی مواقع وقتی فرش ها را شستشو می‌دهید امکان دارد فرش پس از شستشو بوی بدی داشته باشد جهت شستشو فرش ها می توانید از خدمات قالیشویی در پاسداران بهره مند شوید. در این مقاله از سایت قالیشویی زیبای تهران قصد داریم تا برای شما بازدیدکنندگان گرامی بررسی کنیم.

علت بوی بد فرش پس از شستشو

پس از شستشوی فرش ها امکان دارد فرش ها بوی بدی داشته باشند که بر اساس دلایلی فرش ها پس از شستشو بوی بدی را منتشر می کنند که در ادامه این دلایل را ذکر می کنیم.

ماندن مواد شوینده در فرش

اگر مواد شوینده ای که برای شستشوی فرش ها استفاده می کنید به صورت کامل شسته نشود و در داخل فرش‌ها باقی بماند باعث می‌شود تا فرش ها بوی بدی را به خود بگیرند و همچنین به بافت فرش آسیب وارد شده و هم چنین فرش ها خشک خواهند شد.
در هنگام شستشوی فرش ها دقت داشته باشید که مواد شوینده به خوبی از فرش خارج شده و در درون آن باقی نماند.

خشک نشدن فرش

اگر فرش ها به خوبی خشک نشوند و رطوبت آن گرفته نشود امکان دارد پس از شستشو بوی بدی را به خود بگیرند افرادی که سعی می‌کنند فرش های خود را در منزل بشورند فضای مناسبی برای خشک کردن فرش ندارد و اگر فرش ها به سرعت خشک نشوند امکان دارد تا بوی بد بگیرد و همچنین فرش دچار حالت زردی شوند.

راه های رفع بوی بد فرش بعد از شستشو

راه های فراوانی وجود دارد که شما می توانید برای برطرف کردن بوی بد فرش از آن ها استفاده کنید که در ادامه برای شما ذکر می کنیم.

نشاسته ذرت

یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن بوی بد فرش پس از شستشو استفاده از نشاسته ذرت می باشد مقداری نشاسته ذرت را بر روی سطح فرش بریزید و مدتی صبر کنید پس از نیم ساعت برای پاک کردن نشاسته ذرت از روی فرش اقدام کنید و توسط جاروبرقی نشاسته ذرت را از روی فرش به صورت کامل پاک کنید.

پس از اینکه این کار را انجام دادید دیگر بوی بد از فرش احساس نخواهید کرد.

اسطوخودوس و جوش شیرین

بهترین راه حل برای از بین بردن بوی بد فرش استفاده از گیاه اسطوخودوس و جوش شیرین می باشد برای این کار سعی کنید گیاه اسطوخودوس را له کرده و مقداری جوش شیرین با آن مخلوط کنید برگ های اسطوخودوس رایحه بسیار دلنشین و خوشبویی دارد که باعث می شود در سطح فرش پخش شود و جوش شیرین نیز باعث می شود تا بوی بد فرش را به خوبی از بین ببرد مخلوط جوش شیرین و اسطوخودوس را بر روی سطح فرش پخش کرده و پس از مدتی توسط جاروبرقی از روی سطح فرش جمع کنید به راحتی خواهید دید که دیگر فرش شما بوی بد ندارد.

استفاده از خدمات گارانتی قالیشویی ها

برخی از قالیشویی ها خدمات خود را به صورت تضمینی انجام داده و گارانتی برای مشتریان در نظر می‌گیرد شما می توانید پس از تحویل فرش های خود از قالی شویی ها مشاهده کرده و در صورت استشمام بوی بد از فرش ها و یا پارگی و غیره به قالیشویی ها اطلاع داده و از خدمات گارانتی بهره مند شوید آنها موظف هستند تا نسبت به برطرف کردن بوی بعد از فرش پس از شستشو اقدام کنند.

در نظر داشته باشید که شما زمانی که بوی بد از فرش استشمام می‌کنید یعنی مواد شوینده و یا رطوبت در داخل فرش باقی مانده است و باید بلافاصله سعی کنید در صدد برطرف کردن آن اقدام کنید چرا که اگر به سرعت برطرف نکنید امکان دارد به الیاف و بافت فرش آسیب وارد کند.
البته در نظر داشته باشید که شما باید از روش‌های مناسب با توجه به بافت فرش خود استفاده کنید در صورتی که از روش غیر اصولی و نامناسب استفاده کنید فرش شما خراب شده و دچار تغییر حالت و رنگ خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم در همه حال سعی کنید از خدمات قالیشویی ها جهت شستشو فرش ها بهره مند شوید و با اطمینان خاطر فرش های خود را به قالیشویی ها بسپارید تا هیچ گونه اسیبی به فرش شما وارد نشود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *