علت کدر شدن فرش

ما ایرانیان برای طراحی و دکوراسیون منزل از فرش های مختلف استفاده می کنیم که در برخی مواقع این فرش ها دچار حالت کدر و تیره مانند می شوند در ایم مقاله قصد داریم علت کدر شدن فرش ها را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. جهت ارائه خدمات شستشو فرش به معتبرترین قالیشویی در امیرآباد مراجعه کنید.

علت کدر شدن فرش

اگر شما در نگهداری و شستشوی فرش ها بی احتیاطی کنید امکان دارد فرش ها دچار حالت کدری شوند که دلایل کدر شدن فرش ها را در ادامه آورده ایم.

استفاده از مواد شوینده نامناسب

اگر شما در هنگام شستشو از مواد شوینده مناسب با الیاف فرش استفاده نکنید باعث می‌شود تا فرش شما دچار حالت کدری نشود چرا که برخی از مواد شوینده در داخل الیاف فرش ها باقی می ماند و باعث کدری و همچنین آسیب رسیدن به فرش خواهد شد برخی از افراد برای شستشوی فرش های دستباف از پودر های شوینده استفاده می کنند که این به فرش های دستبافت آسیب می‌رساند و سریع تر فرسوده می شوند همچنین فرش های دستباف در اثر شستشو با مواد شوینده پودری دچار حالت کدری خواهند شد.

برای همین ما به شما پیشنهاد می کنیم تا فرش های خود را جهت شستشو به قالیشویی های معتبر بسپارید تا اسیبی به الیاف فرش ها وارد نشوند با این کار طول عمر فرش های شما بیشتر خواهد شد.

ماندن رطوبت در فرش پس از شستشو

زمانی که شما جهت شستشوی فرش اقدام می کنید اگر روش های درستی برای خشک کردن فرش در نظر نگیرید باعث می‌شود تا رطوبت در داخل فرش باقی بماند که این باعث زردی و کدر شدن فرش ها می شود به همین خاطر سعی کنید زمانی که فرش‌ها را شستشو دهید برای خشک کردن در سطح شیبدار قرار داده تا رطوبت و آب در داخل فرش ها باقی نماند.

استفاده نکردن از جارو برقی قبل از شستشو

سعی کنید قبل از اینکه شستشوی فرش ها را شروع کنید سطح فرش ها به صورت کامل و مرتب جارو برقی کشیده و تمام آلودگی‌های موجود بر روی فرش ها توسط جاروبرقی جمع کنید.
چون اگر آشغال یا آلودگی بر روی سطح فرش باقی بماند باعث می شود فرش دچار حالت کدری و تیره تر شود.

خشک کردن نادرست فرش

اگر شما فرش خیس را در محیطی نامناسب برای خشک کردن قرار دهید به خاطر آلودگی هایی که وجود دارد فرش دچار حالت تیره و کدر می‌شود سعی کنید پس از شستشو فرش را در محیطی سربسته قرار داده تا خشک شود.

روند شستشوی فرش در قالیشویی ها به این صورت است که اول غبار روبی فرش ها را انجام داده و پس از آن فرش را به صورت اتوماتیک خیس می‌کنند مزیت برتر قالیشویی ها این است که به راحتی الیاف فرش را تشخیص داده و در و شست و شوی فرش ها از شوینده های مناسب استفاده می کنند و در صورتی که از شوینده های مناسب برای شستشوی فرش استفاده شود دیگر دچار حالت کلی و تیره‌شدن نمی‌شود همچنین الیاف فرش نیز به هیچ عنوان دچار آسیب و یا پوسیدگی نمی‌شود شستشوی فرش به صورت اتوماتیک بوده و به خوبی تمام مواد شوینده شسته خواهد شد و شما دیگر نگران ماندن مواد شوینده در فرش نباشید همان طور که ذکر شد اگر مواد شوینده در داخل فرش باقی بماند علاوه بر این که فرش کدر و تیره خواهد شد باعث خشکی بیش از حد فرش نیز می شود که این مشکل در قالیشویی ها امکان ندارد.
نکته مهم دیگر در شستشوی فرش؛ خشک کردن آن است بسیاری از مردم که سعی می‌کنند فرش های خود را در منزل شستشو دهند پس از شستشو فرش را در زیر نور آفتاب قرار داده و مدتی صبر می‌کنند تا به صورت کامل خشک شود که این کار کاملا اشتباه می‌باشد فرش ها را باید در جایی سر بسته قرار داده و بر روی یک سطح شیب دار قرار دهید تا آب و رطوبت در داخل فرش باقی نماند.
در قالیشویی ها دستگاه های مدرن و به روزی وجود دارند که پس از شستشو فرش را در داخل آن قرار داده و به راحتی تمامی آب و رطوبت فرش را می گیرد و هیچ گونه رنگ پریدگی یا پوسیدگی در فرش ایجاد نمی شود.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *