غبارگیری در فرش شویی

همان طور که در مقالات قبل ذکر شد غبارگیری در فرش شویی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید قبل از اینکه شروع به شستشو فرش کنید باید غبار و آلودگی‌های موجود بر روی سطح فرش را پاک کنید و پس از آن نسبت به شستشوی فرش اقدام نمایید در این مقاله قصد داریم غبارگیری در فرش شویی را مورد بررسی قرار دهیم. قالیشویی در اکباتان یکی از معتبرترین قالیشویی ها تهران می‌باشد که می توانید از خدمات ان بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که اگر شما گرد و غبار سطح فرش را قبل از اینکه خیس کنید به صورت کامل جمع نکنید باعث می‌شود به داخل بافت فرش نفوذ کرده و در برخی موارد در اثر شستشو نیز از داخل فرش خارج نمی‌شود پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از اینکه فرش را خیس کنید توسط جاروبرقی تمیز کرده و سطح فرش را به صورت کامل و با دقت بالا جاروبرقی بکشید.

نحوه غبارگیری در فرش شویی

غبارگیری در زمان فرش شویی به چند صورت انجام می شود که باید سعی کنید غبارگیری را به صورت اصولی انجام دهید.

گردو غبار موجود بر روی سطح فرش می‌تواند ذرات ریز نان و خوراکی های بچه ها و پوست و … باشد که در صورتی که این گرد و غبار به خوبی از روی سطح فرش پاک نشوند باعث می‌شود تا در تار و پود فرش وارد شده و به سختی شسته می‌شود در صورتی که در زمان شستشوی فرش این گرد و غبار در بین تار و پود فرش باقی بماند باعث می‌شود تا در اثر خیس شدن فرش نرم شده و پس از شستشو نیز بوی بدی را در سطح فرش انتشار دهد.

غبارگیری فرش توسط جاروبرقی

یکی از روش هایی که شما می‌توانید گرد و غبار موجود در صنعت فرش را به خوبی پاک کنید استفاده از جاروبرقی می‌باشد وقتی شما می‌خواهید از جاروبرقی استفاده کنید به هیچ عنوان از برس های چرخنده جاروبرقی استفاده نکنید چرا که باعث آسیب رسیدن به فرش می‌شود و گره های فرش پاره شده و سریعتر از بین می‌رود قسمت ریشه های فرش را توسط مکش کند جاروبرقی تمیز کنید تا ریشه های فرش کنده نشود.

غبارگیری فرش توسط دستگاه ها

زمانی که شما از خدمات قالیشویی ها برای شستشوی فرش استفاده می‌کنید برای غبارگیری فرش ها از دستگاه های مخصوص استفاده می‌کنند که تمامی گرد و خاک که در بین پرزهای فرش وجود دارند به راحتی توسط دستگاه جمع شده و دیگر در زمان شستشو در بین بافت و تار و پود فرش نفوذ پیدا نمی‌کند که غبارگیری توسط دستگاه ها بسیار بهتر و مناسب تر نسبت به جاروبرقی می‌باشد.
توجه داشته باشید که اگر شما فرش های خود را به صورت مرتب غبارگیری نکنید به مرور زمان باعث می‌شود این فرش‌ها حالت کدر و مات به خود بگیرند پس سعی کنید به صورت مرتب غبارگیری های انجام دهید.

غبارگیری به صورت دستی و معمولی

غبارگیری فرش به صورت دستی و معمولی معمولاً به چند روش انجام می‌شود.

می‌توانید فرش را به صورت برعکس بر روی سطح زمین پهن کنید و توسط چوب یا جسم سختی به آن ضربه وارد کنید که به این صورت تمامی گرد و غبار و خاک های موجود در فرش بالا آمده و پس از آن می‌توانید توسط جاروبرقی جمع کنید.

یک روش دیگر که شما می‌توانید به صورت دست گرد و غبار موجود بر روی سطح فرش را از بین ببرید این است که فرش را بر روی یک محفظه توری شکل از جنس فلز پهن کرده و از سطح زمین فاصله دهید و توسط ضربه‌هایی که با چوب می‌توانید به آن وارد کنید تمامی گرد و غبار موجود در سطح فرش از آن جدا می‌شود.

همچنین می‌توانید از گوشه های فرش گرفته و آن را به خوبی تکان دهید تمامی سطح فرش تکان داده شده که آلودگی‌های موجود برای سطح فرش از بین خواهند رفت.
در روش دیگر شما می‌توانید در صورتی که فرش شما دارای ابعاد کوچکی باشد آن را بر روی زمین بکوبید که تمامی آلودگی ها از بین برود.

توجه داشته باشید که تمامی این روش هایی که ذکر شد به صورت دستی و معمولی برای از بین بردن غبار بر روی سطح فرش استفاده نکنید چرا که امکان دارد باعث پاره شدن تار و پود فرش شما شود.

پس سعی کنید تا حدالامکان از این روش استفاده نکنید و تنها از جاروبرقی غبارگیری در فرش شویی در منزل استفاده کنید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *