فرش مناسب آشپزخانه چی بخرم ؟

آشپزخانه یکی از نقاطی پر رفت و آمد و حساس در منزل می باشد که باید از فرش های مناسبی برای آشپزخانه استفاده کنید در این مقاله قصد داریم بهترین الیاف را برای فرش آشپزخانه شما ذکر کنیم تا شما بتوانید بهترین فرش را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. قالیشویی در نیاوران اماده ارائه خدمات به شما بازدید کنندگان گرامی می باشد.

 

فرش مناسب آشپزخانه

نایلون: فرش‌هایی که از الیاف نایلون تهیه شده‌اند بسیار عالی می باشند چرا که نایلون ماده ای ترکیبی است و برای یک آشپزخانه ایده آل است نایلون الیافی خیلی قوی و در نتیجه با مقدار زیاد رفت و آمد از دوام بالایی برخوردار می باشد. همچنین فرش هایی که از الیاف نایلون تهیه شده اند در برابر رنگ‌آمیزی نیز مقاومت بالایی دارند با این حال بهترین لایه فرش آشپزخانه برای یک فضای شلوغ است.

پل استر: مواد پلی استر در برابر لکه ها مقاوم بوده و بسیار ساده و سریع لکه ها از بین می برند. پل استر در برابر لکه های بر پایه آب مقاومت است چون سطح پایینی از قابلیت جذب دارد اما پاک کردن لکه های بر پایه نفت برای از بین بردن پلی استر بسیار دشوار است نزدیک ترین الیاف به پشم معمولاً پلی استر می باشد.

پلی پروپیلن: یک فیبر مصنوعی است برخی از فرش هایی که برای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند به کار می رود.

بامبو: فرش بامبو یک فیبر طبیعی است که از آن استفاده می‌کنند . این نوع فرش با دوام بوده و درخشندگی زیبایی را به محیط می دهد اگر میخواهید زیبایی خاصی به اشپزخانه خود بدهید پیشنهاد می کنیم از فرش های بامبو استفاده کنید. .
یک قالیچه آشپزخانه می تواند برای ایجاد آسایش مورد استفاده قرار بگیرد سعی کنید قالیچه را کنار سینک قرار دهید و یا در جایی که غذا را آماده می کنید قرار دادن فرش در آشپزخانه برای رفت و آمد بسیار عالی بوده و همچنین باعث آسیب نرسیدن به پاهای شما می شود.

توجه داشته باشید که زمانی که شما قصد دارید برای انتخاب فرش برای آشپزخانه اقدام کنید باید نکاتی را مد نظر داشته باشید.
یکی از نکات مهم این است که شما نمی توانید از فرش هایی که از الیاف پشم و پنبه در آن استفاده شده است بهره مند شوید چون پشم و پنبه به خوبی به رطوبت واکنش نشان می دهند و بر اثر رطوبت کوچکتر شده یا تار می شوند.

قالیچه آشپزخانه

شما می‌توانید از یک قالیچه با الگوی کلاسیک قدیمی در یک سایه تیره تر برای آشپزخانه استفاده کنید تا دیگر نگران خراب شدن قالیچه خود نباشید.
در نظر داشته باشید که همیشه خطر لرزش در آشپزخانه ها وجود دارد و همین خاطر شما سعی کنید از یک پد برای زیر فرش استفاده کنید تا فرش را در جای خود نگه دارد و خطر لرزش هنگام عبور از اتاق را از بین ببرد اگر شما کف چوبی سفت و سختی دارید مراقب باشید که استفاده از پدهای فرش به عنوان پد لاتکس می‌تواند خطر لغزش را کاهش دهد.

شما می‌توانید از یک قالیچه با الگوی کلاسیک قدیمی در یک سایه تیره تر برای آشپزخانه استفاده کنید تا دیگر نگران خراب شدن قالیچه خود نباشید.
در نظر داشته باشید که همیشه خطر لرزش در آشپزخانه ها وجود دارد و همین خاطر شما سعی کنید از یک پد برای زیر فرش استفاده کنید تا فرش را در جای خود نگه دارد و خطر لرزش هنگام عبور از اتاق را از بین ببرد اگر شما کف چوبی سفت و سختی دارید مراقب باشید که استفاده از پدهای فرش به عنوان پد لاتکس میتواند خطر لغزش را کاهش دهد.
آشپزخانه با توجه به رفت و آمد بالایی که دارد همچنین امکان ریختن آب در اشپزخانه ها بیشتر می باشد پس شما سعی کنید فرش هایی را انتخاب کنید که سریعتر دچار فرسودگی نشود به شما پیشنهاد می کنیم از فرش های پشمی و پنبه برای آشپزخانه ها استفاده نکنید چرا که این فرش ها در صورتی که آب با آن ها در ارتباط باشد سریعتر فرسوده شده و همچنین دچار حالت کدری خواهد شد.
در نظر داشته باشید که زمانی که می خواهید در کف آشپزخانه فرش قرار دهید حتماً حدود چند سانتی متر فرش با دیوار و لوازم آشپزخانه فاصله داشته باشد.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *