قالیشویی در تهران - قالیشویی در جردن

ریشه های فرش در زیبایی و ظاهر فرش ها تاثیر بسزایی دارند یکی از دغدغه های اساسی اکثر افراد برای فرش ها کثیف شدن و پارگی ریشه فرش ها می باشد. در این مقاله قصد داریم محافظ ریشه فرش را مورد بررسی قرار دهیم.
قالیشویی در جردن به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

محافظه ریشه فرش

همان طور که می دانید ریشه فرش ها معمولاً به رنگ های سفید و شیری رنگ می‌باشند که معمولاً نسبت به فرش ها سریعتر کثیف شده و امکان دارد اسیب ببیند.

ریشه های فرش در تمیزی و زیبایی بسیار تاثیرگذار می‌باشد که با توجه به رفت و آمد بیشتر این ریشه ها امکان دارند سریعتر دچار پوسیدگی و پارگی شود و جلوه ی زشتی را به فرش ها بدهد احتمالاً شما نیز از بسیاری از افراد شنیده اید که از چسب های پهن برای کاور ریشه فرش ها استفاده می کنند که این کار بسیار اشتباه می باشد چرا که اگر شما از چسب ها پهن برای کاور ریشه فرش استفاده کنید باعث می شود جای چسب بر روی فرش ماندگار شود همچنین ریشه های فرش نیز سریعتر دچار آسیب دیدگی و پارگی می شود.
امروزه شما می توانید از محافظ‌های ریشه فرش برای کاور کردن استفاده کنید که این محافظ ها در دو طرف لبه آن دارای چسب‌های مخصوص می باشد که این چسب ها هیچ گونه آسیبی به فرش شما وارد نمی کند و به راحتی می توانید جهت کاور کردن از این محافظ ها و هم نشوید البته شما باید در نظر داشته باشید که زمانی که می‌خواهید از محافظ های ریشه ها استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که این محافظ ها به صورت مرتب تعویض شوند.

در زمانی که فرش های خود را شستشو می دهید محافظ ریشه فرش ها را نیز تعویض کنید تا آسیبی به ریشه فرش شما وارد نشود البته جنس محافظ ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشند شما باید سعی کنید از محافظ هایی به رنگ سفید استفاده کنید چرا که ریشه فرش ها نیز به رنگ سفید می باشند و شما به هیچ عنوان نباید از محافظ های رنگی استفاده کنید تا ریشه ها دچار رنگ شدگی نشود.

زمان شستشوی فرش نیز باید سعی کنید برای شستشوی ریشه فرش ها از مواد شوینده مناسب استفاده کنید اکثر خانم ها زمانی که برای شستشوی فرش ها اقدام می کند سعی می‌کنند از مواد سفید کننده برای ریشه فرش ها استفاده کنند تا رنگ سفیدی آن را داشته باشند اما باید در نظر داشته باشید که شما با این کار تنها باعث آسیب دیدن بیشتر ریشه فرش ها می شوید.
شما اگر به مغازه های مواد شوینده مراجعه کنید می‌توانند بهترین و مناسب ترین مواد شوینده برای ریشه فرش ها را به شما معرفی کنند.

شما می توانید برای تهیه محافظ ریشه های فرش ها به فروشگاه ها مراجعه کنید و با توجه به ابعاد فرش خود محافظ ریشه فرش مناسبی را تهیه و استفاده نمایید البته در نظر داشته باشید که برخی از قالی شویی ها سعی می‌کنند از محافظ فرش ها استفاده کنند و یکی از خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند ارائه محافظ ریشه فرش ها می باشد و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید بهتر است که محافظ ریشه فرش را هر سه ماه یکبار تعویض کنید.

محافظ ریشه ها در طرح های مختلفی وجود دارد که به صورت سلیقه ای می باشد و شما می توانید طرح های مختلفی استفاده کنید این محافظ ها به صورت توری مانند بود که شما با نصب محافظ ها به راحتی می توانید ریشه فرش ها را مشاهده کنید و تغییری در زیبایی فرش نخواهد داشت.

کاور ریشه ها در انواع مختلفی وجود دارند که شما با توجه به فرش خود می توانید استفاده کنید کاور توری و کاور پلاستیکی و همچنین کاور پارچه ای از انواع کاور ریشه های فرش می باشند که بیشترین کاربرد را کاور توری دارد و از کاور های پلاستیکی و پارچه ای به ندرت استفاده می شود.
در زمان نصب این محافظ ها دقت داشته باشید تا به درستی نصب کنید و حالت چروک به خود نگیرد باعث می شود تا جلوه بهتری داشته باشد.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *