نحوه تمیز کردن مبلمان سفید

در این مقاله قصد داریم نحوه تمیز کردن مبلمان سفید را مورد بررسی قرار دهیم.

جهت تمیز کردن و مبل شویی می توانید به قالیشویی در نیاوران مراجعه کنید.

نحوه تمیز کردن مبلمان سفید

امروزه مبلمان در تمام فضاهای اداری و مسکونی استفاده می شود. که با توجه به نوع فضا باید رنگ و ۰سبک مناسب را انتخاب نمود. مبلمان چرم و استیل به دلیل ظاهر رسمی ای که دارند بیشتر منساب فضاهای دولتی و اداری می باشند.

در فضای کافی شاپ ها و منازل بخاطر داشتن حس راحتی و رفع خستگی بهتر است از مبلمان راحتی استفاده شود.

مبل های ال شکل را می توان در هرو دو فضای منزل و اداری استفاده کرد.

نکته ی دیگری در کوراسیون مبل باید بدانیم استفاده از رنگ مناسب است. پیشنهاد می شود در فضاهای کاری به دلیل مراجعه ی افراد زیاد طی روز از رنگ های روشن استفاده نشود. به طور مثال به دلیل رفت و آمد زیاد در کافی شاپ ها و سرو خوراکی که ممکن است روی مبل بریزد رنگ سفید توصیه نمی شود.

اما در منازل می توان هر نوع رنگی را با توجه به سلیقه و باقی دکوراسیون موجود استفاده کرد.

رنگ سفید برای دکوراسیون مبلمان منزل خوب است یا نه؟

رنگ سفید در مبلمان از جمله رنگ هایی است که به راحتی می‌توان آن را در دکوراسیون منزل با هر رنگی ست کرد اما بزرگترین عیب آن کثیف شدنش می باشد که باید زود به زود شست و شو شود.

از این جهت در هنگام خرید مبل سفید حتما باید به کیفیت پارچه ی آن و قابلیت پاک شدن سریع بدون آسیب دیدن بافت پارچه توجه کرد.

نکات تمیز کردن مبل سفید

اولین و ساده ترین روش استفاده از کاور و رو مبلی است. در این روش دیگر دغدغه ی کثیف شدن مبل ها را ندارید و در صورت کثیف شدن فقط کاور را می‌شویید.

بهتر است به دلیل استفاده ی روزانه از مبلمان منزل از کاور پارچه ای استفاده کنیم تا عمر کاور کوتاه نشود.

و یا از پارچه به عنوان روکش استفاده کنیم.

تمیز کردن مبل

لکه های روی مبل از ظاهر زیبای آن کم میکنند. پس بهتر است از بین بردن لکه ها را به بعد موکول نکنیم چون هر چه لکه ها قدیمی تر شوند از بین بردن آن ها سخت تر می شود پس این به نفع خودمان است که عجله کنیم.

ابتدا قبل از هرکاری تمام قسمت های مبل را با استفاده از جارو برقی از هر گونه گرد و غبار پاکسازی می کنیم و به وسیله ی ی برس یا فرچه پرز و موهای آن را میگیریم تا هنگام شست و شو باعث کثیفی بیشتر نشود و کار را چند برابر نکند.

حتما تمام قسمت های مبل نشیمنگاه و دسته و گوشه های آن را خوب تمیز کنید. درزها و گوشه ها فراموش نشود.

شست و شوی مبل

قانون کلی برای شست و شوی لکه های معمولی، بعد از پاکسازی مبل مقداری محلول پاکننده از جمله صابون یا مواد تمیز کننده‌ دیگر که می توان از فروشگاه ها تهیه کرد را داخل کاسه ی آب ولرم ریخته و با استفاده از اسفنج ابتدا قضایی کوچکی از مبل را تمیز میکنیم اگر تأثیرگذار بود و تغییر رنگی ایجاد نکرد و آسیبی به پارچه وارد نکرد به همین ترتیب تمام مبل را اسفنج میکشیم تا تمیز شوند. حتماً این نکته رعایت شود که فشار زیادی به مبل وارد نکنیم که باعث آسیب دیدن پارچه ی مبل شود.

محلول جوش شیرین و سرکه نیز شوینده ای قوی برای از بین بردن لکه هاست

بعد از پاکسازی با محلول از یک دستمال پارچه ای خشک برای گرفتن رطوبت استفاده میکنیم. نکته ای که مهم است برای خشک کردن مبل هرگز آن را مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهیم.

و همچنین می توان از شامپوهای مخصوص فرش استفاده نموده در این صورت‌ طبق دستور استفاده از آن عمل کنید. و نکته ای که در این جا باید رعایت شود هرگز پس از شست و ش و شو با شامپو فرش آن را در هوای آزاد قرار ندهیم زیرا باعث جذب گرد و خاک می شود.

از بخارشور نیز می توان استفاده کرده. مقداری محلول تمیز کننده را داخل مخزن بخارشور بریزد و آن را روی قسمت هایی که دچار لک ششدگی شده است حرکت دهید.

برای شست و شوی کوسن مبل به راحتی می توان بالشتک آنروی آن را در آورد و رویه ی آن را داخل لباسشویی انداخت.

 

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *