قالیشویی در تهرانسر - قالیشویی در اکباتان

فرش های ابریشمی یکی از انواع فرش های گران قیمت بوده که در بین ما ایرانیان طرفداران زیادی دارد.
که شستشوی فرش های ابریشمی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و باید شما در هنگام شستشوی فرش ها از نکات و اصول خاصی پیروی کنید که سعی می‌کنیم در ادامه نحوه شستشوی فرش ابریشمی ماشینی را برای شما ذکر کنیم.

 

فرش های ابریشمی از حساسیت بالایی در شستشو برخوردار هستند و شما اگر از مواد شوینده مناسب فرش های ابریشمی استفاده نکنید براقی این فرش ها به سرعت از بین رفته و کدر خواهند شد همچنین اگر می خواهید فرش های شما پوسیده نشوند باید از مواد شوینده مناسب جهت شستشو استفاده کنید.
به شما پیشنهاد می کنیم جهت شستشوی فرش ابریشم ماشینی از قالیشویی ها کمک بگیرید چرا که قالی شوی ها برای شستن فرش های ابریشمی از مواد شوینده مناسب با توجه به نوع فرش شما استفاده می کنند و فرش شما به هیچ عنوان دچار پوسیدگی و کدری نخواهد شد.

مواد شوینده فرش های ابریشمی ماشینی

همانطور که ذکر شد برای شستشوی فرش های ماشینی باید از مواد شوینده مناسب این فرش ها استفاده کنیم به هیچ عنوان از پودر یا آب ژاول برای شستشوی فرش های ابریشمی استفاده نکنید چرا که استفاده از پودر تنها مناسب شستشو فرش های معمولی می باشد و شما به هیچ عنوان نباید برای فرش های گران قیمت و حساس از پودر برای شستشو استفاده نکنید به شما پیشنهاد می کنیم برای شستشوی فرش های ابریشمی تنها از مواد شوینده نانو شویی یا اعلاشویی استفاده کنید.

برای شستشوی فرش های ابریشمی به هیچ عنوان دست را دخالت ندهید و همچنین نباید از پارو برای شستشوی فرش استفاده کنید چرا که باعث می‌شود فرش های ابریشمی زودتر پاره شده و همچنین از حجم بافت فرش کم می‌شود قالیشویی ها از دستگاه های ریلی جهت شستشوی فرش های ابریشمی استفاده می‌کنند که در این دستگاه دیگر نیازی به دخالت دست یا پارو بر روی فرش نیست.

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام شستشو فرش ابریشمی ماشینی در نظر داشته باشید این است که باید این فرش ها را به‌گونه‌ای خشک کنید که به سرعت خشک شوند و همچنین فرش ها دچار آفتاب سوختگی یا رنگ پریدگی  نشود امروزه دستگاه های خشک کن و قالیشویی ها به خوبی می‌توانند این فرش ها را در کمتر از ۱۰ دقیقه برای شما خشک کنند که به هیچ عنوان به شدت دچار رنگ پریدگی یا خشکی و کدری نمی‌شوند.

اتوکشی یکی دیگر از خدماتی می باشد که توسط قالیشویی ها ارائه می گردد اتو کشی باعث می شود تا فرش های شما چندین برابر حالت درخشندگی به خود بگیرند و به هیچ عنوان گوشیه های فرش دچار چرک شدن یا لول شدن نمی‌شود.

نکاتی برای جلوگیری از کثیف شدن فرش های ابریشمی

توجه داشته باشید که شما باید برای این که فرش های ابریشمی به سرعت کثیف نشوند نکاتی را مد نظر داشته باشید و از آنها بهره مند شوید.

سعی کنید سطح فرش را به طور مرتب جاروبرقی بکشید و همچنین می توانید توسط جارو دستی نیز بر روی فرش ها بکشید و استفاده از جاروکشی دستی به تار و پود فرش آسیبی نمی رساند.

برای اینکه گرد و غبار را از روی فرش های ابریشمی تکان دهید می توانید در فضای بیرون از منزل این فرش ها را به صورت کامل تکان دهید.

همچنین اگر فرش شما لکه ای دارد باید بلافاصله لکه را از سطح فرش پاک کنید با توجه به نوع لکه می توانید از محلول مناسب پاک کردن ان لکه استفاده کنید تا بتوانید به درستی لکه را از روی سطح فرش پاک کنید.

همچنین اگر فرش های ابریشمی شما بوی نامطبوعی دارند می توانید برای از بین بردن این بوی نامطبوع از جوش شیرین استفاده کنید کافیست مقداری جوش شیرین بر روی سطح  فرش بریزید.

در نظر داشته باشید با توجه به سابقه درخشان و طولانی مدتی که پرسنل قالیشویی زیبا تهران دارند به خوبی به شناخت انواع فرش های گران بها تسلط دارند و برای شستشو از مواد شوینده مناسب هر نوع فرش استفاده می کنند تا اسیبی به فرش شما وارد نشود پس با اطمینان خاطر قالیشویی زیبا تهران را جهت شستشو فرش های گران بهای خود انتخاب کنید.

 

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *