نکته مهم در فرایند فرش شویی

در هنگام شستن فرش ها نکات بسیار مهمی وجود دارد که شما باید آنها را مد نظر داشته باشید تا اسیبی به بافت و الیاف فرش شما وارد نشود در ادامه مطلب قصد داریم نکات مهم در فرش شویی را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کرده تا در زمان شستشوی فرش ها بتوانید از این نکات بهره مند شده و در طولانی شدن عمر مفید فرش های خود قدمی بردارید. قالیشویی در اکباتان اماده ارائه خدمات قالیشویی به صورت حرفه ای می باشد.

نکته مهم در فرایند فرش شویی

نکات فراوانی وجود دارد که شما با اطلاع و آگاهی از این نکات می‌توانید فرش های خود را به راحتی شستشو داده و آسیبی به فرش های با ارزش و گران به شما وارد نشود.

شناخت فرش

یکی از نکاتی که در فرآیند فرش شویی از اهمیت بالایی برخوردار است شناخت فرش می باشد با توجه به شناخت فرش شما می توانید از راه های اصولی فرش ها استفاده کنید تا آسیبی به الیاف و بافت فرش شما وارد نشود همچنین در نظر داشته باشید که مواد شوینده مناسب نیز با توجه به شناخت جنس فرش شما است.

شما زمانی که جهت شستشوی فرش خود اقدام کنید باید ابتدا جنس و بافت فرش را به خوبی بشناسید تا بتوانید با استفاده از روش‌های مناسب فرش شسته شده بدون این که فرش دچار گسستگی و پارگی شود.

نحوه استفاده از شامپو فرش

یکی دیگر از نکاتی که در فرآیند فرش شویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است نحوه استفاده از شامپو فرش می باشد قبل از اینکه از شامپو فرش استفاده کنید باید غبارگیری فرش ها را توسط جارو برقی و یا دستگاه های مکنده انجام دهید پس از اینکه غبار روبی انجام شد باید شامپو‌فرش مناسبی را با توجه به جنس الیاف و بافت فرش انتخاب کرده و جهت شستشو از آن استفاده کنید.
نکته دیگری که شما باید در هنگام استفاده از شامپو فرش در نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان شامپو‌ فرش را مستقیم بر روی فرش نریزید بهتر است که شامپو فرش را با مقداری آب ولرم ترکیب کنید که باید آن را به خوبی بهم بزنید تا به صورت کامل مخلوط شود سپس توسط یک اسفنج مواد شوینده را بر روی سطح فرش قرار دهید و در نظر داشته باشید که باید به آهستگی اسفنج را بر روی فرش بکشید توجه داشته باشید که زمانی که شما می‌خواهید شستشوی فرش را آغاز کنید باید از سمت خواب فرش شستن را آغاز کنید در غیر این صورت پرز های فرش از بین رفته و به فرش آسیب وارد می‌شود.

نکته دیگری که شما باید در نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان از شامپو فرش های اسیدی و قلیایی برای شستن فرش ها از جمله فرش های دستبافت با ارزش و … استفاده نکنید چون این مواد شوینده که از جنس اسیدی یا قلیایی می‌باشند امکان آسیب رسیدن به بافت فرش را بالاتر می برد.

خشک کردن فرش

یکی دیگر از نکات مهم در فرایند شستشوی فرش خشک کردن آن می باشد که شما باید در نظر داشته باشید که فرش را بعد از شستن در محیطی شیبدار قرار دهید همچنین سعی کنید در فضای سر بسته باشد تا نور مستقیم خورشید بر روی آن نباشد که رنگ فرش شما تغییر نکند.
در صورتی که آب در بافت فرش باقی بماند علاوه بر اینکه فرش بوی بدی خواهد داشت و باعث می شود تا پس از مدتی کدر و مات شود.

درجه حرارت دستگاه های موجود در قالی شویی

در صورتی که شما شستن فرش های خود را به قالیشویی ها می سپارید با بهره مندی از تجهیزات و دستگاه های به روز فرش ها با سرعت بیشتر و با کیفیت بهتر شسته خواهند شد اما در نظر داشته باشید که درجه حرارت دستگاه های موجود در قالیشویی ها جهت شستن فرش ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید درجه حرارتی دستگاه ها را با توجه به جنس فرش تنظیم کنند.

با توجه به سابقه پرسنل قالیشویی ها با اگاهی از جنس الیاف و بافت فرش درجه حرارت دستگاه را به درستی تنظیم کرده و برای شستن فرش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *