قالیشویی در تجریش - قالیشویی در اکباتان

پاک کردن لاک ها از روی فرش یکی از دغدغه برای ما ایرانیان است در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه پاک کردن لاک از روی فرش را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم. جهت پاک کردن اصولی لاک از روی فرش بدون اینکه اسیبی به فرش وارد شود به قالیشویی در اکباتان مراجعه کنید.

پاک کردن لاک از روی فرش

در برخی مواقع زمانی که از لاک استفاده می‌کنید امکان دارد بر روی فرش بریزد لاک بلافاصله خشک شده و امکان آسیب رسیدن به الیاف فرش بسیار زیاد است شما باید بلافاصله نسبت به پاک کردن لکه لاک از روی فرش اقدام کنید با ریختن لاک بر روی فرش پرزهای ان هم می چسبد که باید به صورت اصولی و استفاده از محلول مناسب ان را پاک کنید.
در ادامه چند راه حل برای پاک کردن لاک از روی فرش ذکر می‌کنیم.

 شیشه پاک کن

زمانی که لاک بر روی فرش می‌ریزد توسط قاشق یا کارد آن را از روی سطح فرش جمع کنید سعی کنید این کار را با ملایمت انجام دهید تا آسیبی به الیاف فرش شما وارد نشود و پس از آن از دستمال مرطوب استفاده کنید و لاک های باقی مانده بر روی فرش را بگیرید پس از آن می توانید از شیشه پاک کن استفاده کنید و لکه ایجاد شده توسط لاک را به صورت کامل از روی سطح فرش پاک کنید توجه داشته باشید که زمانی که شیشه پاک کن بر روی سطح فرش می ریزید باید سعی کنید به آرامی توسط دستمال ان قسمت فرش را فشار دهید به هیچ عنوان زمانی که بر روی سطح فرش شما لکه ایجاد می‌شود آن قسمت را نمالید تا لکه پخش نشود.

اسپری مو

یکی دیگر از مواردی که شما می توانید برای پاک کردن لاک از روی فرش از آن بهره مند شوید اسپری مو است. شما می‌توانید توسط اسپری مو لکه را از بین ببرید البته در نظر داشته باشید که شما باید قبل از اینکه از اسپری مو استفاده کنید لاک را توسط قاشق از روی فرش جمع کنید.
زمانی که شما می‌خواهید اسپری مو استفاده کنید باید بلافاصله آب ولرم آن قسمت فرش را شستشو دهید تا آسیبی به الیاف فرش شما وارد نشود.

آب اکسیژنه

یک از محلول هایی که برای پاک کردن لاک بیشترین کاربرد را دارد آب اکسیژنه می‌باشد باید از آب اکسیژنه تنها برای فرش های رنگ روشن استفاده کنید و به هیچ عنوان برای فرش های رنگ تیره از اکسیژن استفاده نکنید چون دچار رنگ پریدگی خواهد شد. همچنین اگر از آب و اکسیژن استفاده می‌کنید باید بلافاصله توسط شامپو فرش های مخصوص فرش خود را شستشو دهید تا به الیف فرش آسیب وارد نشود و سریعتر دچار پوسیدگی نشود.

الکل

پس از اینکه لاک را از روی سطح فرش جمع کردید و مقداری الکل بر روی آن قسمت اسپری کنید و توسط اسفنج نرم به آن فشار وارد کنید به هیچ عنوان زمانی که از الکل استفاده می کنید آن را مالش ندهید. نباید الکل مدت زیادی بر روی فرش باقی بماند چون فرش در این صورت دچار رنگ پریدگی خواهد شد.

بلافاصله پس از اینکه از لاک را از روی فرش پاک کردید باید ان قسمت از فرش که خیس شده است را بلافاصله خشک کنید می‌توانید از اتو مو استفاده کرده و نسبت به خشک کردن فرش اقدام کنید و یا بر روی آن قسمت فرش پنکه قرار دهید و روشن کنید.

در این مطلب چند راه حل برای پاک کردن لاک از روی فرش برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر شد شما می‌توانید با استفاده از این راه حل ها در منزل خود لاک را از روی فرش پاک کرده و یا در صورتی که شما نمی توانید آن را پاک کنید به قالیشویی ها بسپارید البته شما باید در نظر داشته باشید که پاک کردن لکه ها از روی فرش کار هر کسی نیست بخصوص اگر فرش شما دستبافت باشد سعی کنید قالیشویی های معتبر را انتخاب کرده و جهت پاک کردن لکه و شستشوی فرش از خدمات آنها استفاده کنید در صورتی که شما محلول مناسبی را جهت پاک کردن لکه لاک و یا لکه های دیگری انتخاب نکنید باعث آسیب رسیدن به بافت و الیاف فرش شما می شود. فرش خود را به قالیشویی معتبر بسپارید تا دیکر دغدغه اسیب رسیدن به فرش را نداشته باشید.

***********************قالیشویی در پاسداران***********************

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *