پاک کردن لکه آبمیوه از فرش

آبمیوه یکی از نوشیدنی های پر طرفدار می باشد که در فصل تابستان اکثر افراد از آبمیوه ها جهت نوشیدنی استفاده می‌کنند اما باید در نظر داشته باشید که در برخی موارد بر اساس بی احتیاطی امکان دارد آبمیوه بر روی فرش بریزد و لکه ایجاد شود می توانید برای پاک کردن لکه ها از قالیشویی در پونک راهنمایی بگیرید با ما همراه باشید تا در این مقاله روش های پاک کردن لکه آبمیوه از روی فرش برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم.

روش های پاک کردن لکه آبمیوه از روی فرش

توجه داشته باشید که به خاطر وجود شیرینی در آبمیوه‌ها اگر بر روی فرش بریزد باید بلافاصله پاک کنید در غیر این صورت به عمق فرش نفوذ می کند.

جوش شیرین برای پاک کردن لکه فرش

یکی از محلول های مناسب و قوی برای پاک کردن لکه آبمیوه محلول جوش شیرین می باشد شما می توانید مقداری جوش شیرین را در داخل آب حل کنید و توسط این محلول لکه های موجود بر روی فرش را از بین ببرید بر روی قسمتی از فرش که لکه ابمیوه دارد و با استفاده از پارچه تمیز شروع به پاک کردن لکه کنید پس از این که لکه را به خوبی پاک کردید باید با استفاده از اسفنج مناسب سعی کنید رطوبت فرش را به خوبی بگیرید. می توانید از سشوار برای خشک کردن سریع فرش استفاده کنید.

مایع ظرفشویی برای پاک کردن لکه فرش

یکی از موادی که در این مواقع که فرش شما دچار لکه آبمیوه شده است همیشه در دسترس می باشد مایع ظرفشویی می باشد شما می توانید چند قطره مایع ظرفشویی را بر روی لکه آب میوه بریزید و با استفاده از آب سرد شروع به تمیز کردن لکه کنید.

سعی کنید به لکه ضربه بزنید به هیچ عنوان پارچه را بر روی لکه فشار یا مالش ندهید.

محلول سرکه برای پاک کردن لکه ابمیوه

یکی دیگر از محلول های که شما می‌توانید برای پاک کردن لکه آبمیوه از ان استفاده کنید سرکه سفید باشد سرکه سفید را با آب سرد و نمک مخلوط کنید.
محلول را بر روی لکه بریزید و مشاهده خواهید کرد که بلافاصله لکه از بین خواهد رفت که باید بلافاصله پس از اینکه لکه را پاک کردید قسمتی از فرش که محلوله سرکه ریخته اید را بلافاصله آبکشی کنید چرا که محلول سرکه امکان دارد به بافت فرش آسیب وارد کند برای لکه های فرش دستباف به هیچ عنوان از محلول سرکه ای استفاده نکنید.

الکل و استون برای پاک کردن لکه ابمیوه

اکثر افراد فکر می‌کنند می توانند از الکل و استون برای پاک کردن لکه‌های مختلف استفاده کنند که این کاری بسیار اشتباه می باشد الکل تنها باعث می‌شود تا لکه کاهش پیدا کند اما به هیچ عنوان نمی تواند لکه را به صورت کامل از روی فرش پاک کند پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان از الکل و استون برای پاک کردن لکه ها استفاده نکنید چرا که علاوه بر اینکه لکه را از بین نمی‌برد و باعث می‌شود تا به الیاف فرش شما آسیب وارد شود و طول عمر فرش نیز کاهش پیدا کند.

توجه داشته باشید پاک کردن لکه ها از روی فرش در برخی موارد مشکل و سخت می باشد اگر شما نتوانستید لکه های موجود بر روی فرش را از بین ببرید می توانید از خدمات قالیشویی استفاده کنید و فرش خود را برای تمیز شدن و شستشوی به قالیشویی ها بسپارید قالیشویی ها با تمام جنس های فرش ها آشنا هستند و همچنین محلول های مناسب پاک کردن هر لکه ای را به خوبی می شناسند.

می توانند لکه ها را به خوبی و با دقت بالایی از روی فرش را پاک کنند بدون اینکه آسیبی به فرش های شما وارد شود پیشنهاد می کنیم اگر فرش های دسبتباف با ارزش و گران بهای شما لکه داشت به هیچ عنوان خودتان دست به پاک کردن لکه نزنید چرا که این فرش ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و کوچکترین اشتباهی امکان دارد آسیب جدی به الیاف فرش های شما وارد کند.

 

فرش های خود را اصولی و با کیفیت در کاور های مخصوص از قالیشویی زیبا تحویل بگیرید. توجه داشته باشید که تمامی خدماتی که توسط قالیشویی زیبا برای شما بازدیدکنندگان گرامی ارائه می شود با تعرفه های مناسب باشد.

پس می توانید با اطمینان خاطر فرش های خود را جهت شستشو به قالیشویی زیبا تهران بسپارید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *