قالیشویی در تهران - قالیشویی در پاسداران

در منزل ما ایرانیان یکی از پرکاربردترین اجزاء دکوراسیون منزل بدون شک فرش ها می‌باشند که در برخی مواقع این فرش ها دچار لکه ها می‌شوند و باید به سرعت آن را را برطرف کرد در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه پاک کردن لکه روغن را از روی فرش برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کنیم. جهت شستشو فرش می توانید به معتبر ترین قالیشویی در نیاوران مراجعه کنید.

 

پاک کردن لکه روغن از روی فرش

همه ما ایرانیان حداقل یک بار دغدغه پاک کردن لکه روغن از روی فرش را داشته ایم اگر فرش های شما رنگ روشن داشته باشد لکه روغن امکان دارد تا تا مدت ها بر روی فرش باقی بماند حتی اگر شما آن را چند بار شستشو دهید همچنان لکه روغن بر روی فرش باقی می‌ماند. پاک کردن لکه روغن بسیار راحت می‌باشد فقط کافیست که شما روش و محلول پاک کردن آن را بدانید و از آن به درستی استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که زمانی که روغن یا چربی بر روی فرش می‌ریزد باید بلافاصله نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید چرا که چربی و روغن مایع چسبنده هستند که خیلی سریع به قسمت های دیگر فرصت سرایت پیدا می‌کند پس بلافاصله آن را پاک کنید توسط یک اسفند چربی اضافی را گرفته و بعد از آن از یک کارد استفاده کنید و چربی های موجود بر روی سطح فرش را جمع کنید و از مواد شوینده و محلول های مخصوص پاک کردن لکه روغن استفاده کنید در ادامه راه حل های پاک کردن لکه روغن را برای شما ذکر می‌کنیم.

پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یکی از محلول های موجود در بازار است که به به راحتی لکه روغن و چربی را از روی سطح فرش پاک می‌کند.
پس از اینکه شما توسط اسفنج چربی و روغن اضافی را از روی فرش پاک کردید از حلال روغن که بهترین حلال موجود در بازار پراکسید هیدروژن می‌باشدکه می‌توانید برای از بین بردن لکه روغن از ان استفاده کنید پس از اینکه لکه روغن از بین رفت توسط آب ولرم را آبکشی کنید.

البته توجه داشته باشید که زمانی که شما قصد دارید از پراکسید هیدروژن استفاده کنید باید بلافاصله پس از اینکه محلول را بر روی سطح فرش آن را پاک کنید چون اگر در زمان بیشتری در سطح فرصت باقی بماند باعث می‌شود آن قسمت دچار رنگ پریدگی و پوسیدگی شود.

مایع ظرفشویی

یکی دیگر از موادی که برای پاک کردن لکه های روغن از روی فرش تاثیر گذار می‌باشد مایع ظرفشویی می‌باشد مایع ظرفشویی را در داخل مقداری آب قرار دهید و این محلول آماده شده را بر روی سطح فرش که دارای لکه‌روغن است قرار دهید و توسط یک اسفنج آن را فشار دهید توجه داشته باشید که نباید بمالید چرا که باعث می‌شود تا لکه پخش شده و قسمت بیشتری از فرش را بگیرد.

خمیر اصلاح

خمیر اصلاح نه تنها برای پاک کردن لکه روغن از روی فرش کاربرد دارد بلکه تمامی لکه هایی که بر روی فرش هستند را می‌توان پاک کرد البته اگر شما دارای بوی بد نیز می‌باشد براحتی می توانید توسط خمیر اصلاح بوی بد را از فرش بگیرید.

الکل

اگر فرش شما دارای لکه هایی از جمله، لکه روغن یا لکه لوازم آرایشی و غیره می‌باشد قبل از اینکه آن را شستشو دهید مقداری الکل بر روی آن قسمت فرش بزنید و سپس نسبت به شستشوی آن اقدام کنید.

توجه داشته باشید که در صورتی که نتوانید لکه روغن را از روی فرش پاک کنید می‌توانید این کار را به قالیشویی های معتبر و مجاز بسپارید البته شما باید همیشه سعی کنید فرش های با ارزش خود را به افراد کاربلد و باتجربه بسپارید تا آسیبی برای فرش های شما به وجود نیاید.

در این مقاله چند راه حل برای پاک کردن لکه روغن از روی فرش ذکر شد که شما می‌توانید از این مواردی که ذکر شد استفاده کرده و لکه روغن را از روی فرش خود پاک کنید توجه داشته باشید که شما می‌توانید برای پاک کردن لکه روغن از سطج فرش از خدمات قالیشویی ها بهره مند شوید یکی از معتبرترین قالیشویی های تهران بدون شک قالیشویی زیبای تهران است که با توجه به سابقه طولانی مدتی که دارد و همچنین تجربه بالا نسبت به تمام الیاف فرش ها آشنا بوده و با انتخاب بهترین محلول برای پاک کردن لکه ها از روی فرش باعث می‌شود تا آسیبی به فرش شما وارد نشود.

 

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *