قالیشویی در تهرانسر - قالیشویی در اکباتان

در این مقاله قصد داریم انواع فرش ها را مورد بررسی قرار دهیم و اینکه چه فرش هایی بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند. جهت استفاده از خدمات معتبرترین قالیشویی در تهرانسر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

انواع فرش ها

فرش ها از الیاف مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند همچنین به صورت ماشینی و یا دستباف در بازار وجود دارند که شما می‌توانید نسبت به تهیه آنها اقدام نمایید.

فرش شگی پرز بلند

این نوع فرش ها معمولاً از نخ یا پلی استر و پشم و غیره تولید می‌شود که پرز های آن معمولاً بلند بوده و این یکی از معایب این فرش ها می‌باشد که آشغال و گرد و غبار در بین پرز های آن جمع شده و باعث می‌شود تا فرش سریعتر آلوده شوند.

فرش چرمی

همان طور که می‌دانید این فرش های چرمی معمولاً از چرم های طبیعی و مصنوعی در تولید آن استفاده می‌کنند بیشتر چرم‌گاوی در تولید فرش ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرش های چرمی معمولاً برای تزئین به کار می‌رود. و به خاطر سطح صیقلی و صافی که دارند معمولاً زودتر دچار آلودگی می‌شود و در شستشو نیز تا حدودی سخت و دشوار می‌باشند.

 فرشهای دستباف

فرش های دستباف معمولاً از ارزش و بهای بالایی برخوردار هستند و در برابر لکه ها نیز مقاوم می‌باشند، البته به خاطر ارزش بالای فرش و معمولاً در نگهداری آن نهایت دقت را به کار خواهند برد اما در نظر داشته باشید که اگر این فرش ها دچار آمادگی شوند باید حتماً جهت شستشو قالیشویی های معتبر بسپارید.
توجه داشته باشید آلودگی ها انواع مختلفی دارند که شما باید سعی کنید از آلودگی فرش ها جلوگیری کنید.

در ادامه راه های جلوگیری از آلودگی فرش ها را برای شما ذکر می‌کنیم.

جاروبرقی فرش

سعی کنید به صورت مرتب سطح فرش را جارو برقی بکشید ذرات غذا و آشغال ها در بین پرز های فرش جمع می‌شوند شما می‌توانید با جاروبرقی تمامی این ذرات و آلودگی ها را از فرش به راحتی پاک کنید و از آلوده شدن فرش ها جلوگیری کنید.

انبار نکردن مدت طولانی فرش ها

اگر شما فرش ها را به مدت طولانی انبار کنید باعث می‌شود تا رطوبت گرفته و پرزهای آن دچار آسیب شوند سعی کنید فرش‌ها را در مدت طولانی انبار نکنید.

رطوبت فرش

در هنگام شستشوی فرش ها سعی کنید در آن رطوبت باقی نماند وجود رطوبت در داخل فرش ها باعث آلوده شدن فرش ها و همچنین به الیاف فرش آسیب وارد می‌شود در هنگام شستشو رطوبت فرش را گرفته و به صورت کامل خشک کنید.

 شستشوی منظم فرش ها

یکی از راه های جلوگیری از آلوده شدن فرش ها ،شستشو منظم فرش ها می‌باشد. شما با شستشوی منظم و مرتب فرش ها می‌توانید باکتری های موجود در سطح فرش را به خوبی از بین ببرید.
سعی کنید با کفش بر روی فرش ها رفت و آمد نکنید چرا که رسوباتی که در زیر کفش وجود دارد عامل باکتری زا می‌باشد و باکتری های موجود در زیر کفش را به فرش انتقال می‌دهند.

توجه داشته باشید که شما می‌توانید با رعایت کردن این مواردی که ذکر شد به خوبی از آلوده شدن فرش ها جلوگیری کنید نکته ای باید در نظر داشته باشید این است که حتماً از مواد شوینده مناسب فرش استفاده کنید که فرش چاره آلودگی نشود چرا که برخی از فرش ها با توجه به جنسی که دارند به سرعت دچار آلودگی و کثیفی می‌شوند که شما باید سریع نسبت به برطرف کردن لکه آن اقدام کنید و شستشو بیشتر فرش ها نیز باعث می‌شود تا سریع تر دچار پوسیدگی شده و طول عمر فرش کمتر می‌شود.
قالیشویی زیبا تهران در خدمت شما همشهریان عزیز می‌باشد و شما می‌توانید برای برطرف کردن آلودگی های موجود بر سطح فرش خدمات قالیشویی زیبا بهره مند شوید با تجربه کافی که از انواع الیاف فرش ها و روش های نگهداری فرش ها داریم بهترین روش را جهت تمیز کردن فرش های شما به کار خواهیم برد تا آسیبی به فرش های شما وارد نشود با اطمینان خاطر انواع فرش های با ارزش و گران بها را جهت تمیز کردن و شستشو به ما بسپارید.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *