چگونه فرش را براق کنیم؟

در این مقاله به اینکه چگونه فرش را براق کنیم خواهیم پرداخت و برای اطلاع از بهترین قالیشویی در ونک وارد شوید.

فرش ها یکی از وسایلی می باشند که در دکوراسیون خانه ما ایرانیان نقش اساسی دارد و حال در بعضی مواقع این فرش ها دچار کدری و مات بودن می شوند که جلوه خوبی ندارد ما در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور فرش های خود را براق کنید.

چگونه فرش را براق کنیم؟

همه ما پس از اینکه مدتی از فرش و موکت ها که استفاده می‌کنیم مشاهده خواهیم کرد که این فرش ها دچار کدری و مات می شوند.

علت کدر شدن فرش

در بعضی مواقع که فرش دچار کثیفی زیادی می شود و بر اثر کثیفی زیاد براق بودن خود را از دست می دهد شما باید فرش را به قالیشویی ها بسپارید تا به استفاده از شور اعلاشویی بتوانند دوباره فرش های شما را براق کنند.

راهکارهای براق نمودن فرش

چند مورد از راهکارهای براق نمودن فرش چیست؟

جاروبرقی

توجه داشته باشید که معمولاً در زیر فرش ها گرد و غبار ایجاد می شود که به چشم نمی آید برای همین به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان جاروبرقی حتماً رو و زیر فرش را به صورت کامل جاروبرقی بکشید چرا که این گرد و غبار موجود در زیر فرش باعث کدر شدن فرش ها می شود البته می‌توانید قبل از جارو برقی فرش را به خوبی تکان دهید تا گرد و غبار از داخل آن خارج شود.

برس

سطح فرش را توسط یک برس نم دار به صورت کامل بکشید تا تمامی پرز و مو هایی که بر روی فرش وجود دارد به صورت کامل از بین برود البته می‌توانید از چسب‌های پرزگیر نیز به جاب برس برای گرفتن مو و پرز ها از روی فرش استفاده نمایید.

لکه برداری

فرش را به خوبی بررسی کنید تا اگر لکه ای بر روی فرش وجود دارد بتوانید که فرش را به خوبی از بین ببرید البته باید در نظر داشته باشید که شما برای پاک کردن لکه های فرش نیاز به محلول خاصی برای ازبین بردن آن لکه دارید بنابراین باید دقت کنید که نوع لکه چیست تا بتوانید به راحتی از بین ببرید.

جوش شیرین

اگر سطح فرش شما دچار کدری شده است می توانید از جوش شیرین برای برطرف کردن کدری فرش استفاده کنید کافیست بر روی قسمتی که لکه شده است را جوش شیرین بریزید و توسط یک دستمال مرطوب آن قسمت را به صورت کامل پاک کنید.

سرکه

برای براق شدن فرش می توانید از ترکیب سرکه سفید به همراه مقداری آب استفاده نمایید و توسط دستمال مرطوب سطح فرش را به صورت کامل بکشید.

شامپو فرش

بهترین محصول برای براق کردن فرش ها استفاده از شامپو فرش می باشد می توانید شامپو فرش را با مقداری آب ترکیب کنید و هم چنین باید حتما از شامپو فرش های استاندارد استفاده کنید توسط یک اسفنج محلول آماده شده را بر روی سطح فرش بمالید و پس از آن با دستمال مرطوب سطح فرش را پاک کنید و توجه داشته باشید که نباید تا چند ساعت بر روی فرش حرکت کنید.

نشاسته ذرت و نمک

یکی از راه های فوق العاده برای براق کردن سطح فرش استفاده از ترکیب نشاسته ذرت و نمک می‌باشد ترکیب نشاسته ذرت و نمک را بر روی سطح فرش بریزید و پس از گذشت یک ساعت فرش را به صورت کامل جاروبرقی بکشید بعد از جارو برقی بهتر است توسط دستمال مرطوب سطح فرش را پاک نمایید بهتر است دستمال مرطوب به رنگ سفید باشد تا فرش شما رنگ ندهد.

بخارشویی

یکی دیگر از راه هایی که برای براق شدن فرش مورد استفاده قرار می گیرد و امروز از استقبال فراوانی برخوردار بوده است استفاده از دستگاه های بخار شور می باشد که برای این کار شما باید فرش را به صورت کامل جاروبرقی بکشید و پس از آن می توانید توسط دستگاه بخار شور فرش را به صورت کامل تمیز نمایید دستگاه های بخار شور در اکثر قالیشویی ها وجود دارد که شما می توانید جهت تمیز شدن و براق شدن فرش های خود به قالیشویی ها بسپارید.

قالیشویی زیبا تهران با استفاده از دستگاه های بخار شور و تجهیزات به روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد شما می توانید به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کرده تا در اسرع وقت فرش های شما را به صورت تمیز و براق به شما تحویل دهند.

مقالات کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *